Чи варто підвищувати градус алкоголю?

18 березня 2019, 06:32 7406

Якщо ви почнете вечерю з келиха пива, потім перейдете до сухого вина, далі — до портвейну, а під завісу — до горілки, на вас чекає не найвеселіший ранок. Але ж ви все робили «правильно» — не знижували градус.

Вся справа в тому, що правило «не знижувати градус» при вживанні алкоголю — не більше ніж міф. Послідовність у даному випадку не грає ролі. Більш того, в англомовних країнах є прислів'я «Liquor before beer, you're in the clear», яке рекомендує пити спочатку більш міцний напій, а потім — менш.

Спеціальне дослідження з цього питання провели нещодавно вчені з Віттенского університету в Німеччині. У їхньому експерименті взяли участь 90 осіб, чоловіків і жінок у віці від 19 до 40 років, які були розділені на 3 групи за зростом і вагою.

Перша група «підвищувала градус» — пила спочатку пиво, потім вино, друга група, навпаки, пила пиво після вина, а учасники третьої групи пили тільки один напій — або пиво, або вино.

Ступінь похмілля фахівці вимірювали за 8-ма показниками: від сили головного болю і запаморочення до наявності спраги і нудоти. Виявилося, що послідовність алкогольних напоїв ніяк не впливала на самопочуття учасників експерименту, а ось велика кількість випитого могла призвести до сильного похмілля.

Цікаво, що жінки скаржилися на погане самопочуття частіше за чоловіків, при цьому абсолютно незалежно від того, в якій групі випробовуваних вони були.

Тому підвищуєте або знижуєте ви градус, на ваш ранковий стан це не вплине. Головне, не рекомендується одночасно вживати 2 і більше різних видів алкоголю ну і, звичайно, знайте міру!

Тож не підведіть цих 90 людей, які щосили пили, намагаючись довести, що зниження або підвищення градуса не має значення, якщо алкоголь ллється без міри.


 AgroPortal.ua за матеріалами Foodandmood.com.ua