Конопляна історія, або Насіння широкого застосування

19 січня 2017, 07:30 5816

У Колорадо вирощування конопель супроводжується виснажливою юридичною тяганиною. Проте один біолог все-таки сподівається на успіх. 34-річна Беар Ріл займає доволі неординарну нішу: в XXI столітті вона виводить нові сорти стародавньої рослини.

Ріл спеціалізується на вирощуванні конопель, що широко відомі як марихуана, яка містить значну кількість тетрагідроканнабінолу. Вона докладає максимум зусиль, щоб знизити високий рівень тетрагідроканнабінолу у рослині, одночасно підвищуючи рівень каннабідіолу.

У Колорадо, де працює Беар, вирощування марихуани допустиме, проте уряд США не такий лояльний до цієї культури, як інші держави, які більш «дружні» до конопель. На національному рівні федерати (Федеральне бюро розслідувань) встановлюють певний допустимий відсоток вмісту тетрагідроканнабінолу — 0,3%. Якщо вміст цієї речовини більший — це марихуана, якщо менший — то просто коноплі, які можна законно імпортувати в якості продуктів.

Для Ріл це питання є доволі складним. Університетські лабораторії, побоюючись втратити федеральні гроші, часто відмовляються перевіряти рівень тетрагідроканнабінолу в коноплях. USDA не можуть надавати допомогу тим, хто вирощує марихуану, у той час як фермери, які займаються іншими культурами, отримують їхню підтримку.

Починаючи з 2014 року Ріл почала вирощувати марихуану «Павутиння Шарлотти», названу на честь Шарлотти Фіджі, яка колись мала синдром Дровета, проте після вживання цієї марихуани кількість її епілептичних нападів значно зменшилася. Все розпочалося з того, що її мати, Пейдж, зв'язалася з медичною компанією Stanley Brothers після того, як дізналася, що та займається вирощуванням марихуани з високим рівнем каннабідіола. Коли Пейдж розповіла братам Стенлі, що їхня конопляна олія скоротила кількість нападів Шарлотти, ті вирішили запустити лінію марихуани «Павутиння Шарлотти». Таким чином насіння потрапило і до Ріл.

Джерело фото: Modernfarmer.com
Джерело фото: Modernfarmer.com

Ріл вже створила одну з найбільш різноманітних та унікальних колекцій конопель. На двох акрах, у 170 милях на схід від Денвера, вона здійснює нагляд за 15 різними популяціями або селекційними лініями рослин.

У США повсюди росте багато конопель, адже під час Другої світової війни їх вирощували для волокна. Ріл хотіла б подорожувати країною, збираючи насіння від цих диких рослин, проте не хоче порушувати закон.

Коноплі використовують у більш ніж 25 тисячах різних сфер: від будівництва до медицини. Але оскільки ця рослина залишається федерально контрольованою, то, відповідно, дослідження в Сполучених Штатах здатності конопель лікувати епілепсію, хворобу Паркінсона та інші неврологічні розлади не проводяться.

Натхненні історією Шарлотти і Пейдж Фіджі, брати Стенлі заснували некомерційний філіал. Цей фонд існує для інформування громадськості про можливі переваги застосування конопель із високим вмістом каннабідіола. Зараз брати обслуговують 28 тисяч сімей. Для Хезер Джексон, яка управляє цим фондом, цей проект є особливим.

Її 13-річний син Закі опинився в хоспісі шість років тому, після того як жоден із 17 фармацевтичних препаратів не зміг полегшити його судоми. Веб-конопляна олія Шарлотти значно скоротила кількість судом у Закі.

Джерело фото: Modernfarmer.com
Джерело фото: Modernfarmer.com

Ріл Беар закликала братів Стенлі до патентування такої марихуани. Проте уряд США відхилив заявки, посилаючись на акт про товарний знак 1946 року, який забороняє вирощувати ці рослини. Але 4 серпня 2015 року вперше в світі було видано патент на марихуану, що має високий вміст тетрагідроканнабінолу.

«Конопля може поліпшити якість життя багатьох людей. Всі ці маленькі насінники я збираю сама і вношу їх в історію. Іноді мені здається, що рослини самі розуміють своє власне значення», — говорить Ріл.


AgroPortal.ua за матеріалами Modernfarmer.com