Редакція AgroPortal.ua поспілкувалася із студентами навчальної програми і з’ясувала, чим же привабили їх «Агрокебети».
Підтримка іменитих аграрних компаній
«Насамперед «Агрокебети» привернули мою увагу через імениті компанії, що є спонсорами та партнерами програми. Такі компанії як Corteva, Bayer, MXП, IMK та інші дійсно готові вкласти свої ресурси задля підготовки висококваліфікованих спеціалістів агросектору, а значить цим потрібно скористатися.
Пройшовши умовний «екватор навчання», я із впевненістю можу сказати, що програма дуже насичена та, як для України, напрочуд зріла. Для мене тут настільки великий обсяг знань, що після чергового тижня навчання іноді доводиться сидіти за блокнотом та ще раз перечитувати конспекти задля кращого «перетравлення» матеріалу», — розповідає студент навчальної програми «Агрокебети» Євген Тесленко.
Ідеальне продовження навчання після бакалаврату
Яна Капінос, студентка навчальної програми «Агрокебети», взагалі не планувала вступати на магістратуру. «Я гадала, що магістратура не дасть мені нових знань, і я просто марно витрачу ще 1,5 роки в університеті. Але це не про «Агрокебети», бо ця програма — ідеальне продовження навчання після бакалаврату, — говорить вона. — Ми не сидимо в аудиторіях і не слухаємо застарілу теорію 50-60-х років. Все, що ми вивчаємо, актуально і потрібно саме зараз. До того ж викладають предмети професіонали своєї справи, які щодня застосовують свої знання на практиці».
Єдина навчальна програма в аграрній сфері, яка пропонує менторство
«Агрокебети» — єдина навчальна програма в аграрній сфері, яка пропонує менторство, — говорить студент навчальної програми «Агрокебети» Микола Осипчук. — Змога обрати компанію та ментора, який поділиться своїми знаннями і практичними навичками, надає впевненість в отриманні якісних і сучасних знань. А цікава тематика ознайомчих екскурсій на підприємства — змогу заглибитись у виробничий процес та краще зрозуміти діяльність агросектору. Для мене «Агрокебети» — крок у нове цікаве життя. Я переконаний, що програма допоможе мені стати хорошим спеціалістом українського АПК».
Відсутність перешкод у віці та попередній освіті
Юлія Олар, студентка навчальної програми «Агрокебети», розповідає, що умови участі в програмі були досить простими для виконання. Не було перешкод у віці та попередній освіті.
«Я хотіла отримати агрономічну освіту, але маючи диплом спеціаліста, могла розраховувати тільки на другу вищу освіту, а це — 3 роки навчання до рівня бакалавра. У 2019 році була ще одна пропозиція навчання в агро з менторством, але вони хотіли агрономів, і не було зрозуміло, яка саме буде програма навчання, і хто буде викладати. Тож вибір «Агрокебетів» для мене був очевидним.
Програма допомагає мені досягти особистих цілей: спробувати на практиці сучасні агроінновації, навчитись реального менеджменту у практиків, перевірити себе в умовах сільгоспвиробництва, знайти однодумців і людей, які бажають розвиватися і розвивати світ навколо», — ділиться враженнями Юлія.
Стажування в провідній агрокомпанії
«Агрокебети» дали мені неймовірний шанс, який випадає далеко не кожному, шанс навчатися та проходити практику в одному із найкращих підприємств України та мати можливість переймати досвід професіоналів, — розповідає студентка навчальної програми «Агрокебети» Дарина Хижняк. — Програма стала для мене новим етапом життя, де я знайшла себе. Я обрала її тому, що це абсолютно нове і дуже цікаве навчання, в якому приймають участь найкращі агропідприємства України. Навчаючись на магістратурі, я спілкуюсь з дуже цікавими людьми, а саме менторами, запрошеними спікерами та однодумцями, які гризуть граніт науки разом зі мною. Всі вони мене дуже надихають на розвиток та рух уперед».
Лекції від іноземних спікерів
Діана Редька, студентка навчальної програми «Агрокебети», говорить, що програма зацікавила її викладацьким складом. «Ми маємо змогу спілкуватися з топ-менеджерами великих компаній, і не тільки українських. Познайомились із аграрним сектором багатьох країн завдяки іноземним спікерам. Підхід до вивчення будь-якої дисципліни відповідав новітнім трендам на ринку. Більше того, ми все закріплювали практикою! Коли б ще я мала змогу відвідати більше 5-ти підприємств і побачити на власні очі структуру і детально ознайомитись із діяльністю», — зазначає вона.
Хороший старт кар’єри
«Дану програму я обрав через те, що вона дає можливість реалізувати себе в сільському господарстві, — говорить студент навчальної програми «Агрокебети» Богдан Красюк. — Викладачі дають нам сучасні знання, ми спілкуємося з лідерами та провідними спеціалістами аграрного бізнесу, у нас є виїзди на виробництво. Завдяки співпраці з менторами, на мій погляд, можна знайти своє місце в цій сфері, оскільки вони допомагають виокремити наші найкращі якості та пріоритезувати бажання. А практика на підприємстві ментора — це можливий старт для кар’єри молодого спеціаліста».
Викладачами є практикуючі спеціалісти
Ольга Назарійчук, студентка навчальної програми «Агрокебети», говорить, що пари, які ведуть практикуючі спеціалісти, відрізняються від звичайних пар в університеті. «Їх не хочеться пропускати не тому, що «енку» можуть поставити, а тому, що такі знання з книжок не можна взяти, їх можна отримати хіба що на платних курсах. Нам показують виробництво зсередини, а не по картинах на презентації. Чого вартує лише практика у провідних агрохолдингах країни під менторством топових спеціалістів! Адже ментор — це не просто людина, якій тебе нав’язали, а наставник, від якого завжди можна отримати допомогу», — додає вона.
Можливість стати першим випускником програми
«Наш курс — це першовідкривачі даної програми. На нас упроваджують пілотний проєкт, який в майбутньому може бути масштабованим на всю країну. Дуже круто бути першим випускником такої програми. Це велика рідкість у наш час, — ділиться враженнями студент навчальної програми «Агрокебети» Ростислав Осадчук. — Також тут сильна навчальна програма, закріплена досвідченими менторами та практичною базою.
Індивідуальний підхід до кожного студента
Олександр Бадада, студент навчальної програми «Агрокебети», стверджує, що програмою передбачений індивідуальний підхід до кожного студента. «Команда проєкту завжди іде на контакт із студентами, студент завжди має відповіді на свої запитання та доступ до всієї необхідної інформації, — говорить він. — Навчальний процес дійсно відрізняється від стандартного навчання в українському виші. Ми маємо замість нескінченних однотипних конспектів, які забуваються на наступний день, практичні заняття, що підкріплюються грамотною теорією.
Ну і найважливіше — це перспективи! Мало того, що у нас буде піврічна практика на реальних підприємствах, то ми ще отримали надзвичайно багато корисних знайомств у аграрному секторі України та поза її межами».
Іванна Панасюк, AgroPortal.ua