Таку думку висловив радник президента асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Володимир Лапа.
Він зауважив, що ідея такого закриття може обговорюватись як один із можливих заходів, але не має розглядатись як реальна опція для втілення на даному етапі. Тим більше виноситись на публічне обговорення.
«Якщо логіка в тому, що обмеження торговельних потоків не буде (валюта від експорту, бюджетні надходження від імпорту), то не так важливо, через який пункт пропуску проїде вантажівка. Ризик захворювання від цього суттєво не змінюється. Мабуть, навпаки — більше на це може вплинути спілкування водіїв у чергах на кордоні», — вважає Володимир Лапа.
Він підкреслив, що у випадку із агропродукцією ще складніше, оскільки гіпотетичне закриття терміналу в порту призведе до невиконання контракту вчасно. І покупці із задоволенням попросять $15-20 на дисконт на фоні падіння світових цін.
«Ідею звели до малопотужних пунктів, і це добре. Але чи є розуміння, що інвестиційний клімат — це не тільки і не стільки про інвестиційних нянь?» — підсумував Володимир Лапа.
Для довідки: за даними голови Державної митної служби Максима Нефьодова, з 00:00 16 березня Україна призупиняє роботу 107 пунктів пропуску та пунктів контролю на державному кордоні. На низці інших пунктів призупиняється пішохідне сполучення.
За даними Мінінфраструктури, міжнародні вантажні перевезення не буде обмежено.
AgroPortal.ua за матеріалами Facebook