Таку думку висловив директор KPMG в Україні Максим Завальний.
За його словами, в законопроекті, що готується, існує ряд суттєвих недоліків, які залишають добре знайомий «присмак невизначеності після його прочитання».
«Проект Закону «Про обіг земель сільськогосподарського призначення» передбачає обмеження на придбання с/г земель іноземними фізичними особами аж до 2030 року, а іноземні юридичні особи й зовсім відсутні в списку тих, хто може купувати землю в Україні. Більш того, порядок проведення електронних торгів, запропонований документом, є непрозорим і незрозумілим», — зазначив він.
В результаті, за словами експерта, запитань щодо існуючого законопроекту залишається набагато більше, ніж відповідей.
«Він явно вимагає істотних доробок і уточнень, щоб у майбутньому можна було уникнути невизначеностей, які так лякають інвесторів. Можливо, саме на це і буде витрачений рік, на який український законодавець продовжив дію мораторію», — вважає Завальний.
На його думку, позитивним є сам факт того, що розмови про скасування мораторію на продаж с/г земель перестали бути просто розмовами, а втілилися в реальні законопроекти з окресленим баченням системи купівлі-продажу земель.
Тепер, як вважає експерт, важливо не допустити наступних двох сценаріїв:
- відкладання в «довгий ящик» ініціативи щодо скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні зі щорічним продовженням терміну мораторію «під ялинку»;
- прийняття непрацюючого, безперспективного і незрозумілого механізму операцій з землею замість довгоочікуваних поліпшень і зрушень у цьому питанні, який законодавець міг би використовувати як хороший привід для того, щоб нічого не змінювати ще як мінімум десяток років.
AgroPortal.ua за матеріалами НВ