Про це AgroPortal.ua повідомив генеральний директор компанії «АМАЗОНЕ-УКРАЇНА» Дмитро Давиденко.
«Зараз у Європі дуже жорстко контролюється норма внесення хімічних препаратів, тому аграрії змушені все більше використовувати механічні методи захисту врожаю. В Україні це питання залежить від законодавства. Також є питання масштабності: сільгоспугіддя в Україні неспівставні з європейськими. Якщо ми говоримо про фермерське господарство, яке обробляє 500 га, то невеликим просапним культиватором можна замінити як мінімум одну обробку гербіцидами, вирішивши паралельно ще пару завдань щодо руйнування кірки, аерації, підгодівлі тощо. Але в цілому не так багато великих господарств використовують цю технологію через масштаби земельних банків», — зазначає Дмитро Давиденко.
«N.B.!» Go for Innovation, або Чи стане машина розумнішою за людину?
За його словами, для того щоб скоротити використання агрохімії, потрібні широкозахватні культиватори, які будуть дуже точно автоматично коригувати своє положення в міжрядді та дозволять цілодобово працювати, не пошкоджуючи культуру.
«Ця технологія всім цікава, і всі виробники техніки найближчим часом будуть відточувати момент контролю роботи культиватора — щоб знаряддя самостійно контролювало ряди і автоматично стабілізувалося в міжряддях. Є питання, які ще потрібно вирішити, і ця технологія буде йти вперед. Коли вона дійде до рівня того, що підприємство з банком землі 200 тис. га зможе просапними культиваторами закривати питання боротьби з бур'янами, тоді це стане масовою тенденцією», — розповідає Дмитро Давиденко.
Також він зазначив, що таке устаткування не буде коштувати дешево, але економія на гербіцидах, а також користь від самої технологічної операції розпушування дуже швидко окуплять ці інвестиції.
Людмила Лебідь, AgroPortal.ua