Українська бюрократія змінилася

11 лютого 2019, 09:29 1905

Цивілізоване ведення бізнесу стає дедалі більш актуальним і затребуваним. Рішення питання не хабарем, а роз'ясненням і переконанням дає більш стійкий результат. Державі у свою чергу потрібно підтримувати діалог з бізнесом, заслужити його довіру, адже довіра до держави — це ключ до успіху бізнесу.

Про це розповідає виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА) Анна Дерев'янко.

Вона зазначила, що інвестиційна привабливість України зростає, але державні урядовці мають ще багато над чим попрацювати.

«Якщо оцінювати зміни у регуляторній сфері, то треба визнати — працювати дійсно стало легше. Те саме можна сказати і про індекс настроїв бізнесу — зараз він у нейтральному діапазоні, але не в негативному. Так, якби трапилися зміни у судовій системі, у податковій, то ситуація би покращилася. Особливо у судовій — адже навіть держструктури, зокрема Нацбанк, скаржаться на складність захисту прав кредиторів», — зазначає вона.

За словами Дерев'янко, є чинники, які позитивно впливають на бізнес-клімат: зняття обмежень у ціноутворенні, автоматичне повернення ПДВ, закон про валюту. Але ситуація настільки важка, що косметичні зміни результатів майже не дадуть, потрібно підходити радикально.

Вона додала, що в країні необхідна «здорова бюрократія», адже без розумного регулювання жодна організація, а тим більше держава, працювати не зможе.

«Українська бюрократія, однозначно, змінилася. Так (у роботі з державними установами — ред.), бувають відписки, ми це бачимо. А буває, відповідають по суті, допомагають бізнесу. Але знову ж таки, всі ми вчимося: намагаємося готувати конструктивні звернення, опускаючи обурення і емоції, керуючись здоровим глуздом і логікою. Ми завжди намагаємося поставити себе на місце чиновника, і навіть отримавши відповідь, яку можна розцінити як відписку, розцінюємо це як запрошення до подальшого спілкування, до дискусії. Іноді цей процес затягується, але завжди метою є кінцевий результат», — стверджує Дерев'янко.

Вона вважає, що насправді багато чиновників дійсно хочуть допомогти, вони намагаються допомогти, йдуть назустріч.

«Вони молодці, у них є витримка і розуміння того, що ми звертаємося не з власної примхи, не зі своїми приватними питаннями… Дуже часто чиновнику необхідно брати на себе відповідальність, але, на жаль, не всі на це готові», — пояснює експерт.


AgroPortal.ua за матеріалами «Ліга: ЗАКОН»