Таку думку висловив президент Української зернової асоціації Микола Горбачов.
«Згадуючи способи ведення аграрного бізнесу двадцять років тому, навіть не віриться, що за цей короткий час ми зробили такий величезний ривок і в технології виробництва, і способах транспортування, і системах контролю, і інших, не менш важливих ланках одного великого ланцюга під назвою сільськогосподарський сектор», — нагадав він.
Наблизитися до міжнародного бізнес-співтовариства і підвищити рівень розуміння процесів, на думку Горбачова, дозволили міжнародні компанії, які мають своє представництво в Україні. Це, в першу чергу, такі як: ТОВ «АТ Каргілл» (Cargill), ТОВ «АДМ Трейдинг Україна» (ADM), ДП «Сантрейд» (Bunge Ukraine), ПІІ «Гленкор агрікалчер Україна» (Glencore), ТОВ «Луї Дрейфус Компані Україна» (Louis Dreyfus), «Суффле» (Soufflet) та інші.
Горбачов також відмітив українські компанії, які одними з перших розібралися у складній перипетії міжнародних правил і вимог: «НІБУЛОН», «Кернел», «Агропросперіс» і багато інших.
«Ці компанії працюють за найвищими міжнародними стандартами і в глобальному конкурентному просторі займають лідируючі позиції. Сподіваюся, що в майбутньому таких компаній в нашій країні буде більше, і їх внесок в розвиток ринку буде ще більш істотним», — підкреслив він.
За словами Горбачова, саме ці компанії ведуть постійне навчання власного персоналу як в Україні, так і за кордоном, міграція якого до інших, в тому числі і українських компаній, призвела до підвищення професіоналізму і загальної освіченості працівників, і, як наслідок, до загального розвитку галузі. В результаті нове покоління найманих працівників все щільніше і щільніше співпрацює з міжнародними фінансовими інституціями, де склалася подібна картина.
«Найпотужніші організації як: ЄБРР (EBRD), МФК (IFC), Світовий банк (WB), МВФ (IMF) так само виростили нове покоління кадрів, здатних розуміти потреби аграріїв і знаходити інструменти для їх задоволення. Саме міжнародні компанії принесли цивілізовані способи комунікації між усіма гравцями ринку. Саме вони пропонували і засновували асоціації, вкладали і продовжують вкладати весь свій інтернаціональний досвід в їхню роботу. Саме вони виділяють мільйони доларів щорічно на освітні програми всіх рівнів, метою яких є вдосконалення аграрного сектору нашої країни. Саме вони фінансують розвиток інфраструктури», — констатує він.
Горбачов вважає, що нічого подібного не сталося б, якби не зусилля міжнародного бізнес-співтовариства.
«Так ми і сиділи б «біля розбитого корита», звинувачуючи весь світ в наших бідах. Так чому ж сьогодні виникає питання — чи потрібно Україні продовжувати співпрацю з міжнародними компаніями і фінансовими інститутами? Упевнений, що єдиною відповіддю тут може бути — потрібно! Більш того, нам така співпраця життєво необхідна!!! А всілякі політичні спекуляції на цю тему висловлюють лише бажання окремих політиків (до речі, їх повно в будь-якій державі) продовжувати маніпулювати думкою населення, а не вкладати в розвиток країни», — сказав він.
Президент УЗА відзначив, що саме співпраця з міжнародними компаніями і фінансовими інститутами відкриває нові можливості для України в цілому і для аграрного сектору зокрема.
AgroPortal.ua за матеріалами УЗА