Таку думку висловив керівник управління інвестиційної політики, експерт з маркетингу, правозахисник Роман Матис, посилаючись на інформацію, отриману від ряду керівників корпорацій і великих компаній.
«Незважаючи на усвідомлення того, що в суперстабільному середовищі бізнес надзвичайно низькомаржинальний, і чим більше ризики, тим більше доходи, психологічно більшість керівників, як звичайні люди, підсвідомо хочуть кількох речей: стабільності та безпеки», — сказав він.
Тому головними питаннями порядку денного для українського політикуму, на думку Матиса, є проходження іспиту на державність. На постановку інтересів країни вище власних політичних амбіцій і планів.
«Ми вже втратили темп у залученні іноземних інвестицій, і цей тренд почав чітко вимальовуватися в четвертому кварталі 2018 року, коли прийшло розуміння, що в контексті запланованих двох виборів в 2019 році іноземні бізнес-еліти поставили на «паузу» інтерес до України. А отриманий результат президентських виборів цю «паузу» не тільки закріпив, а й продовжив. І повірте, бізнес абсолютно не хвилює, хто краще: 25% або 73%, його навіть не так хвилює те, що новий Президент України за професією комік, бізнес хвилює нерозуміння того, що можна очікувати в Україні в результаті президентських виборів, і чи не ускладнять розуміння ще більше очікувані парламентські вибори», — пояснив він.
Роман Матис підкреслив, що якщо ми не хочемо втратити позитивне реноме як країна на кордоні з Європейським Союзом з надзвичайними можливостями для розвитку бізнесу то, як переможці президентських перегонів, так і ті, хто програв, повинні бути одностайні в одному — забезпечення стабільності ділового середовища.
«Новообраний Президент повинен продемонструвати те, що змагання за цю посаду були для нього не інструментом задоволення власних амбіцій або інструментом помсти політичним опонентам певних політичних і бізнес-структур України. Будь-які його кадрові рішення повинні мати виважений характер і демонструвати бізнесу, підкреслю, саме бізнесу, а не виборцям, що в його планах якомога менше нашкодити бізнес-клімату і тільки покращувати його в подальшому», — упевнений експерт.
Президенту, каденція якого завершується, на думку Романа Матиса, важливо, плануючи активну парламентську кампанію, не зайти в площину популізму, шоу і будь-яких натяків на можливість розвитку сценарію агресивного політичного реваншу, продемонструвати бізнесу, незважаючи на політичне суперництво, готовність до конструктивного діалогу в інтересах країни.
«Почався етап, коли Україна в питанні залучення інвестицій балансує на лезі бритви Оккама, де з одного боку — економічно успішна Україна, країна можливостей і необмежених ресурсів, а з іншого боку — країна непрогнозованості, хаосу і втрачених можливостей. І від поведінки всього політичного істеблішменту сьогодні залежить те, в який варіант сценарію ми, як країна, потрапимо. Отже, ми вже втратили в питанні залучення інвестицій 2019 рік, зараз важливо зробити все, щоб ці втрати 2019 роком і обмежилися», — вважає експерт.
AgroPortal.ua за матеріалами НВ