Україна може втратити європейський ринок збуту

30 грудня 2020, 07:18 6429

Ігнорування нового «зеленого курсу», анонсованого цього року країнами Європейського Союзу — European Green Deal — може призвести до втрати ЄС як ринку збуту.

Про це в інтерв'ю SEEDS зазначила заступниця директора Національного наукового центру »Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Ольга Ходаківська.

«Угода Green Deal — за великим рахунком, набір політичних ініціатив Єврокомісіі, націлених на досягнення у довгостроковій перспективі нейтрального впливу господарської діяльності на клімат», — говорить вона.

У ній йдеться про скорочення викидів парникових газів, збільшення частки альтернативних джерел енергії, збереження природних екосистем та біорізноманіття.

«Це досить гарна і амбітна мета. Напевно мало хто стане заперечувати необхідність її втілення. Але є питання щодо шляхів досягнення цієї мети», — вважає Ходаківська.

Вона розповідає, що Кабінет Міністрів ще в січні 2020 року ухвалив постанову щодо утворення міжвідомчої робочої групи з питань координації подолання наслідків зміни клімату в рамках нової  «зеленої» ініціативи Єврокомісії.

«За іншого сценарію ми можемо втратити спільний європейський ринок», — вважає Ходаківська.

На підтвердження послідовності у реалізації політики екологічного протекціонізму в ЄС нині обговорюється можливість уведення окремого «екологічного податку» на імпорт продовольства із країн, де еколого-кліматичні стандарти виробництва нижчі, ніж в ЄС.

«Хоча наразі питання лише дискутується, таке нововведення було б особливо згубним для України, яка має великий експортний потенціал як в аграрносировинному, так і в продовольчому сегментах», — підсумувала фахівець.