Таку думку висловив співвласник та голова наглядової ради компанії «Ельворті» Павло Штутман.
«Я переконаний: Україна не може бути суто аграрною державою, бо сільське господарство — це завжди дотований державою бізнес. А з чого воно буде дотуватись? Зрозуміло, що за рахунок інших галузей. Дотація передбачає або компенсацію прямих збитків, або пільги в оподаткуванні», — сказав він.
Штутман зазначив, що країна має володіти певною індустріальною потужністю, яка забезпечуватиме ефективне існування сільськогосподарської галузі та всіх інших.
«Тобто економіка має бути гібридною. Аграрний сектор в Україні має масу традиційних компетенцій, але він не може бути головним. Сучасна промисловість — це необхідна умова для існування високорозвиненого аграрного сектора», — додав він.
Для розвитку як промисловості, так і аграрної галузі, на думку Штутмана, у першу чергу, потрібна стабільність в Україні, а також внутрішні інвестиції.
«Можу розповісти вам мою власну теорію, чому з України настільки багато вивозиться капіталу. Так от, будь-яка компанія, що працює на ринку, є прибутковою. Збитки можливі тільки протягом короткострокового періоду. І рівень рентабельності, тобто відношення прибутку до обороту, має складати не менше 8%… Є таке поняття, як утилізація прибутку. Тобто, якщо він у вас є, з ним потрібно щось робити — вкласти у нерухомість, засоби виробництва, цінні папери тощо», — пояснив Штутман.
У цьому випадку внутрішні інвестиції — інвестиції за рахунок прибутку, який генерується вітчизняними компаніями, — повинні складати не менше 8% ВВП, зауважив підприємець.
«Але цього не відбувається. Звідси виходить, що основна частина прибутку компаній, що утворюється в економіці України, вивозиться за її межі, через офшори тощо. Причина дуже проста — відсутність стабільності в довгостроковій перспективі. Тому замість того, аби шукати іноземного інвестора, потрібно зацікавлювати внутрішнього», — пояснив Штутман.
Він підкреслив, що головна умова будь-якого розвитку — стабільність.
«Мало того, вона (стабільність. — ред.) має бути зафіксована на загальноприйнятному рівні. Зрозуміло, що до неї не відносяться «стабільні» 1000 рейдерських захоплень на рік. Це не та стабільність. Підприємець має вірити у стабільність в довгостроковому періоді — що не буде гіперінфляції та інших негативних чинників. От тоді і почнеться зростання економіки», — зауважив Штутман.
AgroPortal.ua за матеріалами «Точка доступу»