Україна бореться за інвестора з Африкою та Південною Америкою

17 серпня 2016, 07:00 2356

Майже чверть усіх прямих інвестицій в Україну приходить з Кіпру. Кумулятивно ця цифра сягає $11 млрд. Приблизно стільки ж сумарно забезпечують Нідерланди та Німеччина.

Про це розповіла член правління «Креді Агріколь Банку» Лариса Бондарєва.

Для порівняння, як зазначає експерт, з 2005 р. по 2015 р. Китай інвестував в Україну $138 млн. При цьому оцінити обсяг китайських капіталовкладень в Україну складно, оскільки крім приросту прямих інвестицій збільшується і частка Китаю в міжнародних корпораціях, які працюють у нашій країні, в тому числі інвестують у виробництво і логістику. Одна з таких інвестицій в Україну склала $75 млн, що можна порівняти з прямими інвестиціями з Китаю за останні чотири-п'ять років.

Є багато прикладів інвестицій з Японії. Також є приклади фінансових вливань з Близького Сходу, але в цьому випадку більшість вкладень здійснюється не безпосередньо, а через західні інвестиційні фонди або облігації західних компаній, які, в свою чергу, володіють компаніями в Україні, переважно в агроіндустрії.

«Східні, як і інші світові інвестори, проявляють зацікавленість у нашій країні. Вони вивчають український ринок, аналізують поточний стан справ, тримають руку на пульсі, проте не поспішають вкладати кошти в українські активи. Пояснень цьому декілька, і стосується це не тільки східних інвесторів, але і інвесторів в цілому», — говорить Лариса Бондарєва.

Перше — Україна, як країна, повинна зробити домашнє завдання. У нас як і раніше низький рівень захисту кредиторів та інвесторів, особливо міноритарних. Принципи роботи судової системи, виконавчого провадження недостатньо задовільні, на думку інвесторів. Повноцінного захисту інвестицій немає.

Друге — якщо раніше компанії, розуміючи ситуацію в Україні, свідомо брали на себе такі ризики, то зараз, бачачи приклади негативного досвіду, вони втратили бажання ризикувати, і тепер кожен з інвесторів добре думає, перш ніж вкласти гроші.

«І в зв'язку з цим важливо зрозуміти, що Україна не є унікальним ринком з точки зору інвестиційної привабливості. Інвестори в Китаї, США, на Близькому Сході керуються рівнем ризиків і ROI, а конкуренція серед регіональних ринків колосальна: Африка, Південна Америка, Азія і інші регіони», — зазначає член правління «Креді Агріколь Банку».

В цілому, український ринок потенційно привабливий для інвесторів. Як би там не було, але останнім часом багато зроблено для популяризації країни, особливо це стосується агросектору. «Перспективи є, і нам багато в чому є до чого прагнути і що робити. Робити і доводити на всіх рівнях щодня так, щоб в це повірили. А найкращим свідченням збільшення довіри буде прилив інвестицій в Україну», — додала вона.


AgroPortal.ua за матеріалами «Бізнес»