Таку думку висловив голова агрорекреаційного кластеру «ГорбоГори» Антон Мільчевич в інтерв'ю IDEALIST.media.
«ГорбоГори знаходяться за 25 км від центру Львова. Тож ми маємо всі можливості розвивати туризм», — говорить Мільчевич.
На його думку, саме туризм дозволить популяризувати сільську працю та створить можливості для самореалізації молодих людей, адже не всі хочуть садити картоплю чи тримати корів.
Він також наводить один із прикладів успішних проєктів — це підприємство «Західний равлик», де вдалося налагодити закінчений цикл виробництва.
«Вирощуванням равликів займаються молоді люди. Вони починали з нуля, зараз роблять продукт і проводять екскурсії у себе на фермі», — розповів голова агрорекреаційного кластеру.
Мільчевич додає, що Львів у плані туризму розвивається дуже інтенсивно. Ще одне облюбоване туристами місце — Карпати. А між Львовом і Карпатами знаходиться безліч сіл, де туризм як такий нерозвинений.
«Туди можна організовувати гастротури із відвіданням місцевих цікавинок. Але потрібно, щоб села не чекали на туристів, склавши руки, а заохочували їх. Щоб туристу було цікаво прийти, і він побачив ціле дійство — від отримання молока до виробництва сиру, та продегустував його», — зазначив Мільчевич.
Також він звертає увагу, що на Львівщині виготовляють безліч унікальних продуктів, із яких можна робити місцеві бренди. Це риба, вирощена на місцевих кормах без застосування преміксів, мед або сир з екологічно чистої місцевості.
«Все це можна пропонувати туристам, і вони хотітимуть це купити», — резюмував голова «ГорбоГори».
Наталія Рекуненко, AgroPortal.ua