Таку думку висловив економічний експерт Віктор Скаршевський.
Він підкреслює, що слабка економіка України не може забезпечити сильну валюту, тому девальвація гривні неминуча.
«Україна запрограмована на постійну девальвацію. Особливо з огляду на нашу аграрно-сировинну структуру економіки, яка повністю залежить від зовнішньоекономічної кон'юнктури — світових цін на метал, руду і зерно. Це основні експортні товари і основне джерело надходження валюти в нашу країну», — пояснив Скаршевський, зазначивши, що якщо ціни просідають, як це було в 2008-2009 або 2014-2015 роках, то в Україні буде потужна хвиля девальвації.
Економічний експерт нагадав, що останні три роки курс долара знаходиться в коридорі 26-28 грн за долар, і це відбувається завдяки високим цінам на зерно і метал.
«На метал ціни зросли на 90%, тобто майже удвічі, на руду — на 40%, на зерно — на 25%, крім того, кілька років в Україні збирають рекордні врожаї. Тому і курс був стабільним на рівні 26-28 грн. Проблема в тому, що зовнішньоекономічна кон'юнктура і сировинні ринки циклічні. Після періодів зростання є періоди падіння. Вже з осені 2018 року розпочалося зниження цін на метал і руду, і, за прогнозом МВФ та інших аналітичних агентств, падіння цін цього року продовжиться», — додав Скаршевський.
Якщо падіння буде плавним, то, на його думку, девальвація гривні теж буде плавною. Якщо буде різке зниження світових цін на сировину на 30-40% через світову фінансову кризу, то про прогнозований на найближчі три роки Мінфіном курс валют в 28-29 грн, 30-31 грн за долар можна буде забути.
«При різкому погіршенні зовнішньоекономічної кон'юнктури відбувається різка девальвація та інфляція, і вже не слабке зростання ВВП, а його скорочення», — резюмував Скаршевський.
До президентських виборів обвалу курсу не буде, це проявиться у другій половині року, вважає він.
AgroPortal.ua за матеріалами «Главновости»