Про це розповіла директор асоціації «Українське об’єднання лізингодавців» Марина Масіч.
«Насамперед, це дискримінаційне оподаткування. Одна норма в оподаткуванні, яка заважає нашому розвитку, — це ПДВ при вилученні предметів лізингу. На відміну від банків, для нас це питання залишається неврегульованим другий рік. І внаслідок цієї дискримінації ми маємо додатковий податок на галузь у розмірі 20%», — сказала вона, зазначивши, що для вирішення цієї проблеми асоціація подала на розгляд Кабміну законодавчі ініціативи, які схвалив ЄБРР, і сподівається на підтримку уряду в цьому питанні.
Також Марина Масич зауважила, що в Україні існує застаріла нормативна база щодо лізингу. Асоціація спільно з профільним парламентським комітетом і регулятором ринку виступила з пропозицією прийняти новий закон «Про фінансовий лізинг», який би створив поле для приходу нових гравців, підвищення конкуренції в галузі та зниження цін.
За її словами, законопроект вже перебуває у Верховній Раді і чекає реєстрації, яка можлива упродовж тижня-двох.
Крім того, серед проблем галузі Марина Масич виділила недоліки судової системи, що дозволяють боржникові користуватися технікою без оплати, діяльність на ринку шахраїв, які видають себе за професійні лізингові компанії, а також відсутність довгострокового гривневого фондування.
AgroPortal.ua за матеріалами Finpost