Падіння агровиробництва на 19% — не показник. Урожай надолужить

14 серпня 2020, 10:00 1468

Провал сільгоспвиробництва в червні не можна вважати показовим. Він пояснюється декількома факторами.

Таку думку висловила заступник директора компанії «ПроАгро Груп» Марія Колесник.

Як наголошується, в січні-травні скорочення агровиробництва становило лише 2%, а за перше півріччя — вже 18,7%. Таким чином у червні падіння склало 40,6% в річному обчисленні.

За словами експерта, на підставі цих цифр не можна робити якісь невтішні для вітчизняних агровиробників висновки.

«Ми повинні враховувати, що в червні виробництво (в порівнянні з торішніми показниками) істотно впало через те, що нинішня збиральна кампанія почалася на 2 тижні пізніше — через погодні впливи», — пояснює Марія Колесник.

Тобто, реальний рівень недовироблення в першому півріччі, за оцінками експерта, набагато менше.

«Головна його причина — «карантинний» локдаун. Адже ринки і HoReCa (громадське харчування та готельне господарство) були закриті, і фермери фактично не мали можливості продавати свою продукцію. Мова, перш за все, про молоко, м'ясо та овочі», — пояснює Марія Колесник.

Тому, на її думку, ситуація для українських аграріїв у цілому не краще і не гірше, ніж у їхніх зарубіжних колег. А вже цього року врожайні перспективи дають надію на те, що в найближчі місяці втрачене вдасться надолужити.

«У серпні ми також переглянули прогноз валового збору зернових у 2020 році — з 74 до 76 млн т. Зокрема, пшениці, за нашими розрахунками, буде зібрано не 26 млн т (як прогнозували в липні), а 26,6 млн т, ячменю — не 7,6 млн т, а 8,6 млн т, кукурудзи — 38,9 млн т, а не 38,5 млн т, як розраховували раніше. Щодо олійних ситуація зворотна: липневий прогноз (23,5 млн т) ми погіршили до 22,7 млн т», — розповідає Марія Колесник.

Вона уточнила, що, очевидно, менше буде вал ріпаку (2,5 млн т проти 2,97 млн т) і сої (3,3 млн т, а не 3,6 млн т). Прогноз щодо збирання соняшнику не змінився — 16,85 млн т.

При цьому основним фактором, який буде впливати на остаточний урожай, залишається погода в серпні.

«При сприятливих погодних умовах сумарно виробництво зернових і олійних може дійсно досягти 100 млн т, але за станом на сьогодні оцінюємо цей показник у 98,8 млн т», — прогнозує Колесник.


AgroPortal.ua за матеріалами «Укрінформ»