Таку думку висловив співвласник та голова наглядової ради компанії «Ельворті» Павло Штутман.
«Основна причина деградації деяких вишів, а можливо і більшості, — це архаїчна система управління, коли професори, доценти, технічні працівники, студенти обирають собі «хорошого ректора», який захистить їх від світу, що динамічно розвивається і якимось чином забезпечить ситне існування. Іноді мотивом голосування є те, що ректор, як мінімум, не звертатиме увагу на застій і корупцію», — говорить він.
Павло Штутман звертає увагу, що у кращих ВНЗ світу ректор теж виборна посада. Але обирає його не трудовий колектив, а опікунська, або наглядова, рада, що складається з зовнішніх зацікавлених осіб: роботодавців, представників громадськості, влади.
«Так управляються університети в США, Німеччині та інших успішних країнах. Може і в наших вишах пора відмовитися від особистого і корпоративного егоїзму та повернутися обличчям до «клієнтові»? — задається питанням роботодавець.
На його думку, якщо ВНЗ не працює як слід, власник має вводити кризовий менеджмент аж до відсторонення ректора, який не зміг забезпечити якісний освітній процес. При цьому говорити про якісь високі рейтинги університету, вважає він, недоцільно, якщо у випускників відсутні знання.
AgroPortal.ua за матеріалами порталу «Освітня політика»