Освітні виклики: в НУБіП запроваджують змішану систему навчання

31 серпня 2020, 06:00 1909

З 25 серпня в НУБіП України запровадили новий підхід до навчання за змішаною системою — поєднання очного і дистанційного навчання.

Про це повідомив проректор з навчальної і виховної роботи НУБіП України Сергій Кваша.

«На мій погляд, така система навчання створить атмосферу взаємної відповідальності «COVID AGREEMENT» — як викладачів, так і студентів — у дотриманні вимог карантину», — зазначає проректор.

Сергій Кваша розповідає, що моментальна реакція ректора і ректорату на COVID-19 зорієнтувала науково-педагогічних працівників і студентів у формат дистанційної освіти.

«Виданий 11 березня наказ ректора, наступні положення були одними з перших серед всіх ЗВО України, і в цілому дали можливість реально впровадити ЕНК у навчальний процес, — говорить він. — Упродовж двох тижнів в онлайні запрацювали директорати і деканати, вчені ради інститутів і факультетів. В наступні десять тижнів колектив університету зумів найкращим чином справитися з таким надзвичайним викликом — дистанційним навчанням».

За результатами дистанційного навчання у семестрі в університеті провели анкетування, у якому взяли участь понад 700 студентів різних курсів та спеціальностей. Понад 77% з них оцінили результати дистанційного навчання позитивно (25% відповіли — супер, 17% — позитивно, 35% — нейтрально) та понад 60% зазначили, що адаптувалися відразу або протягом кількох днів.

«Дистанційна форма навчання в університеті забезпечувалась платформою «E-learn» в навчальному процесі із використанням програми відеозв«язку ZOOM, яка призначалась для відеолекцій із зворотнім зв'язком, а також програм CiscoWebExMeeting — для спільного перегляду учасниками контенту й можливості коментування та Google Meet — для проведення відеозустрічей із браузера ПК. Для прикладу: щотижнево платформу «E-learn» відвідували понад 17 тисяч користувачів, це близько 104 тисячі сеансів», — говорить Сергій Кваша.

На сьогодні, ключовим завданням університету є підготовка до вступної кампанії 2020 року.

«За винятком днів відкритих дверей НУБіП, що дійсно у попередні роки перетворилися у справжнє свято гостинності, університет задіяв всі доступні інформаційні можливості для своєї реклами і профорієнтації. На сайтах університету, ННІ, факультетів були розміщені яскраві запрошення до навчання потенційних першокурсників. Не менш важливим є друга складова «Вступу-2020» — це вступ до магістратури. Незважаючи на певне скорочення місць державного замовлення для всіх ЗВО, вірю у твердий намір студентства продовжити навчання в НУБіП України», — впевнений проректор.


AgroPortal.ua за матеріалами Nubip.edu.ua