Про це розповів економіст, ректор «Міжнародного інституту бізнесу» Олександр Савченко, оцінюючи підписання антирейдерського земельного закону і відкриття ринку землі.
«У нас часто не розуміють, що вже є приватна власність, господарські землі. Більшість землі в приватних руках селян, їм просто не дають можливості продавати свою землю. Мова не йде про те, що держава буде продавати землю. У держави в принципі землі залишилося дуже мало. Хоча і ті залишки, що є, не держава має продавати», — зазначив Савченко.
А ось щоб дати можливість українським селянам, які отримали землю, потрібно робити це тільки в інтересах саме селян. Хоча жаліти наших селян теж не завжди потрібно, адже працювати більшість з них не хочуть в принципі, додав він.
«Тому земля повинна переходити в руки тих, хто хоче на ній працювати, а не тих, хто виявився улюбленцем долі, коли в період Радянського Союзу деякі сім'ї даром отримували хто 2, а хто і 100 гектарів землі», — підкреслив експерт.
Економіст нагадав, що в наступному році угода з МВФ закінчується.
«Вже зараз кредитори включили це в список вимог, а потім воно буде стояти першим у списку умов. Тому владі краще вже зараз готувати людей та законодавчу базу для відкритого ринку землі, але саме в інтересах маленьких українців», — резюмував Олександр Савченко.
AgroPortal.ua за матеріалами «Слово і Діло»