Криза та коронавірус: виграють агрохолдинги з правильною стратегією розвитку

18 березня 2020, 07:36 2058

Наслідки світової економічної кризи та поширення коронавірусу, не повинні вплинути на стабільний розвиток українських агрокомпаній, які обрали правильну стратегію розвитку.

Таку думку висловив голова Ради директорів KSG Agro Сергій Касьянов.

На думку Сергія Касьянова, основними ризиками для українських агровиробників виступають зростання курсу іноземної валюти (ціни на насіння, добрива та ЗЗР в основному прив'язані до долара), а також зниження експорту агропродукції внаслідок кризових явищ на міжнародних ринках, яке може виражатися, як в падінні цін на agro commodities, так і в загальному зниженні обсягів світової торгівлі.

«У цих умовах можливості стабільного й стійкого розвитку збережуться у тих агрокомпаній і холдингів, які протягом останніх 3-4 років реалізовували оптимальну для сьогоднішньої ситуації стратегію розвитку. Серед основних ознак такої стратегії — відсутність серйозних кредитних зобов'язань, прив'язаних до зростаючого курсу іноземної валюти, сильні позиції на внутрішньому ринку та високий попит на продукцію всередині країни», — зазначив Сергій Касьянов.

Наводячи як приклад агрохолдинг KSG Agro, Сергій Касьянов наголосив, що компанія входить в кризу «в гарній формі». Лише за три квартали 2019 р., станом на 30.09.2019 р. холдинг істотно, на 26,5%, або майже на $12 млн, скоротив кредитну заборгованість, знизивши її з $44,34 млн до $32,6 млн. 

Важливим фактором стійкості KSG Agro виступає і принцип вертикальної інтеграції його діяльності.

«Така побудова холдингу дозволяє нам планомірно знижувати видатки та оптимізувати витрати. Наприклад, використовуючи власні сільгоспкультури (скажімо, сорго та кукурудзу), ми можемо економити на комбікормах для свиней, оскільки у нас є власний комбікормовий завод. А зниження собівартості продукції в кризу для аграріїв — це найголовніше», — пояснив Сергій Касьянов.

KSG Agro, останнім часом, здійснював підготовку до виходу на ринки країн Африки та Близького Сходу, що особливо актуально в умовах турбулентності на європейських ринках.

«Ми близькі до підписання масштабних контрактів з Анголою й близькосхідними країнами і вже в найближчій перспективі маємо намір їх реалізувати», — зазначив аграрій.