Коронавірус призупинить падіння молочного поголів'я в Україні

24 квітня 2020, 07:56 2274

Пандемія та світова криза викличуть зміни на багатьох ринках, зокрема й на молочному.

Таку думку висловила представник IFCN в Україні, провідний науковий співробітник ННЦ «Інститут аграрної економіки» Ольга Козак.

«Світова економічна криза, що наближається, насамперед призведе до зменшення рівня доходів населення. Відповідно, споживачі перейдуть на більш дешеві молочні продукти, зменшивши в цілому обсяги споживання. Ймовірно, показник споживання молока та молочних продуктів у 2020 році буде менше, ніж він був у 2019-му», — вважає вона.

Експерт зазначила, що основним чинником, що стримує споживання молочних продуктів відповідно до раціональних норм, є низькі доходи переважної більшості населення. До пандемії лише 10% домогосподарств України споживали молочні продукти в обсягах, що відповідають найкращим практикам і рівню розвинених країн світу. Тобто, в молочному раціоні більшості споживачів переважало питне молоко і кисломолочна продукція.

«Подальше зменшення доходів унаслідок світової кризи, що наближається, істотно вплине на споживача молочних продуктів і призведе в цілому до змін у молочній галузі України. Споживання молочних продуктів зменшиться і буде орієнтоване на більш дешеві сегменти продукції з незбираного молока. Населення буде й надалі забезпечувати свої сім'ї власним виробленим молоком та молочними продуктами», — зазначає Ольга Козак.

Вона вважає, що активізація натурального виробництва в період криз досить виправдана, адже це частково гарантує селянам регулярне забезпечення молочними продуктами своїх сімей.

«Пандемія лише підтвердить впевненість селян у необхідності формування продовольчих запасів, доцільності виробництва продуктів та їх зберігання, особливо при низьких грошових доходах, які, за прогнозами, повинні стати ще менше в найближчі 2 роки.

Безумовно, пандемія змусить тих селян, які планували згорнути молочне виробництво, задуматися — чи варто це робити, і, можливо, вони вирішать зберегти його. Це за умови, якщо будуть налагоджені традиційні канали збуту (сільські базари), тимчасово закриті на карантин», — стверджує Ольга Козак.


AgroPortal.ua за матеріалами «Інфагро»