Які вони, основні агродосягнення за роки Незалежності

23 серпня 2019, 07:00 2114

Об'єднуючи спільні зусилля, ми досягаємо результатів, які змінюють галузь на краще.

Про це AgroPortal.ua повідомила виконавчий директор Комітету зернових та олійних культур Європейської Бізнес Асоціації Ірина Душник.

Вона підкреслила, що Україна важливий гравець міжнародної торгівлі зерновими, що займає одну восьму світового ринку та №1 в світі з торгівлі соняшникової олії. За останні 18 років експорт зерна з України збільшився в 5 разів до майже 50 млн у 2018.

«Ми експортуємо зернові до країн Азії, Африки, Європи, що фактично досягає половини всього нашого експорту зерна. Окрему частину експорту, яку вдалось суттєво збільшити останнім часом, займають країни Азії, зокрема, Китай, Індія, В'єтнам, а також Індонезія», — зазначила Ірина Душник.

За її словами, до основних позитивних рис зернового ринку можна віднести:

- скасування сертифікатів якості зерна;

- скорочення термінів видачі фітосанітарних сертифікатів з 3 днів до 1 доби, відміна обов'язковості отримання карантинних сертифікатів на зерно;

- прийняття Закону щодо «демонополізації» сфери фітосанітарних лабораторних послуг;

- створення нових можливостей для українських експортерів — підписано два міждержавних протоколи, які регулюють вимоги щодо експорту соняшникового шроту та бурякового жому з України до КНР;

- напрацювання нового Стандарту на пшеницю.

Також необхідно наголосити, що останні роки відчувається відкритий діалог та ефективна співпраця влади (Мінагропроду та Держпродспоживслужби) з провідними гравцями зернового ринку України.