До чого повинні бути готові випускники вишів?

14 листопада 2018, 07:00 2657

Насіннєва компанія «КВС-УКРАЇНА» вже третій рік поспіль підтримує Всеукраїнський конкурс «Краща аграрна практика». Цього року «КВС-УКРАЇНА» надасть можливість одному з учасників конкурсу пройти практику в компанії, а студенти, які посядуть 1-5-е місця, отримають фірмові подарунки.

AgroPortal.ua розпитав у керівника відділу виробництва насіння «КВС-УКРАЇНА» Олександра Пруса про досвід роботи зі студентами та партнерство у конкурсі. 

Чому вкотре ви вирішили підтримати конкурс «Краща аграрна практика»?

Олександр Прус: Конкурс «Краща аграрна практика» дає можливість молодим студентам отримати дійсно практичні знання, які в майбутньому можуть стати гарною мотивацією до кращого навчання. Окрім цього, участь у конкурсі допомагає розставити правильні вектори руху та надає можливість поспілкуватися зі своїм потенційним роботодавцем. Зі свого боку, роботодавець може розгледіти молодих та перспективних студентів — кандидатів на роботу.

Чи є вже результати співпраці зі студентами, що брали участь у конкурсі?  

Олександр Прус: На жаль, сьогодні не всі студенти, навчаючись у ВНЗ різного типу акредитації, розуміють, що на ринку праці з відкритими обіймами їх ніхто не чекає. Кожен сам знаходить своє місце під сонцем, і відповідальність за його побудову лежить на самих випускниках.

Викладачі, як і батьки, є так званими поводирями, що повинні проводити студента в робочі бізнес-реалії, але не завжди так виходить. Колись мені дуже запам'яталися слова мого викладача з економіки, який постійно ставив відкриті питання до аудиторії, апелюючи фактами, після чого закінчував дане питання просто: «Думайте самі та вирішуйте самі, мати чи не мати».

За весь період співпраці нам вдалося підібрати для себе підходящу кандидатуру для роботи в лабораторії, і вже 2 роки поспіль у нас працює випускниця Житомирського національного агроекологічного університету Вікторія Марчук, роботою якої ми дуже задоволені.

Що дають студентам подібні конкурси?

Олександр Прус: Перш за все, кожен учасник може заявити про себе, зустрітися з потенційними роботодавцями, отримати зворотній зв'язок від них, оцінити власні можливості й визначити слабкі місця, над якими необхідно працювати. 

Що потрібно робити вишам, щоб їхні студенти після випуску були готовими спеціалістами?

Олександр Прус: Насамперед потрібно налагоджувати пряму комунікацію з бізнесом (а це — колишні випускники ВНЗ), викладати саме ті предмети, які дійсно потрібні для майбутніх спеціалістів, і забути про рамки навчання з точки зору «чорно-білих фотографій».

Що найголовніше має винести студент із практики?

Олександр Прус: З нашого досвіду можемо сказати, що студент першочергово повинен зрозуміти для себе, що наявність бланку диплому про повну вищу освіту не є гарантією отримання престижної роботи в аграрній сфері та успіху в майбутньому. Над цим потрібно постійно працювати, не боятися чогось нового, експериментувати, рухатися вперед, не оглядаючись назад.  


Для довідки: редакція AgroPortal.ua продовжила термін подачі заявок на IV Всеукраїнський конкурс «Краща аграрна практика 2018» ще на 10 днів! Якщо ти не надіслав свою роботу, маєш шанс це зробити до 26 листопада 2018 року (включно). 


Іванна Панасюк, AgroPortal.ua