Інвестори втомилися слухати про зміни в Україні і хочуть їх бачити

06 липня 2016, 07:00 3026

Американські компанії зацікавлені інвестувати в український агропромисловий комплекс.

Таку думку AgroPortal.ua висловив президент Американсько-української ділової ради (USUBC) Морган Вільямс.

За його словами, такі компанії як «Монсанто», DuPont Pioneer та ін. постійно розширюють свою присутність у різних країнах світу, і Україна залишається для них ключовим партнером.

«Більшість американських компаній хочуть мати доступ до торгівлі в Чорноморському басейні, тому основний потік коштів йде на розширення потужностей з перевалки в портах України. Чому? Тому що вигідне географічне положення дозволяє трейдерам працювати швидше, а фермерам — ефективніше отримувати кошти за рахунок експорту», — каже він.

При цьому Морган Вільямс вважає, що в найближчий рік близько $20 млн піде від американських компаній на побудову портів, залізничних і судноплавних шляхів в Україні, тому що індустріальний розвиток дуже важливий для поліпшення ситуації у всій системі АПК країни.

«Американці завжди говорять так: «Хочеш займатися просуванням чого-небудь, потрібно дати поштовх!». Ми бачимо великі проблеми з річковою логістикою, а для того, щоб вирішити ці проблеми, немає достатньої кількості грошей. Тому я вважаю, що Україні потрібно шукати нові шляхи виходу з цієї ситуації, щоб налагодити контакт з приватними компаніями», — додав президент Американсько-української ділової ради.

За його словами, приватні компанії не тільки допоможуть вирішити багато проблем, керуючи різними процесами, але і зменшать корупцію. «Збирання врожаю в Україні забезпечують кращі прибиральні машини і техніка таких відомих виробників як Case, New Holland, John Deere, AGCO та ін. Є американці, які зацікавлені інвестувати у тваринництво. В Україні займатися цим напрямком зараз дуже складно. Для цього потрібно повністю переформатувати виробництво, закуповувати нове обладнання, оформляти пільги і отримати багато дозволів», — додав він.

Морган Вільямс вважає, що подальше фінансування виробництва і програм співробітництва з українськими фермерами з боку американських компаній буде залежати від того, яким буде інвестклімат всередині країни і що буде зроблено для вирішення питання боротьби з корупцією.

«Інвестори втомилися слухати про зміни і хочуть їх бачити в конкретних діях і законах, які будуть полегшувати ведення бізнесу в Україні», — резюмував він.


Анастасія Сотничук, AgroPortal.ua