Іноземні компанії допомогли підняти вартість оренди землі в 4 рази

08 листопада 2019, 07:33 1798

Діяльність іноземних підприємств в українському агросекторі не подобається тим, хто працює в тіні та не хоче підвищувати ставки орендної плати власникам паїв. Для них такі компанії є конкурентами.

Натомість для пайовиків і місцевих громад це навпаки несе позитив. Таку думку в ефірі радіо «Колос» висловив виконавчий директор групи компаній Grain Alliance («Баришівська зернова компанія») Євген Радовенюк.

«Якщо компанія з іноземними інвестиціями 22 роки працює в Україні, інвестувала $60 млн в розвиток інфраструктури і технічного обладнання, елеваторів, платить податки, у неї працює 1200 громадян України, то це добре чи погано?» — задається питанням виробник.

Останні роки, зазначає він, Grain Alliance реінвестувала прибутки у розвиток бізнесу, тож ці кошти не потрапляли до іноземних юрисдикцій, а працювали на Україну.

«40% українських аграріїв знаходиться в тіні. Мабуть, це і створює ключову проблему для потужних підприємств з іноземним капіталом. Вони працюють прозоро, кредитуються банківськими установами, проходять аудиторські перевірки та зацікавлені в довготривалій роботі», — говорить Радовенюк.

Окрім того, на його погляд, саме такі потужні підприємства простимулювали зростання орендної плати для пайовиків. За останні 10 років вона збільшилась приблизно у 4 рази і зараз становить $150-200/га.

«Продуктивність великих компаній зростала за рахунок інвестицій. Якщо порівняти врожайність більших підприємств і дрібного виробника, то вона суттєво відрізняється. Вища продуктивність дозволила ділитися результатами з пайовиками. Звичайно, у інших це викликає обурення», — додав виконавчий директор Grain Alliance.


Ірина Кравченко, AgroPortal.ua