Таку думку висловив колишній прем'єр-міністр, президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах.
Він зазначив, що необхідно сформувати дуже серйозні регулятори і відповідні стимули.
«У першу чергу — можливість доступу до кредитних інвестиційних ресурсів на сприятливих умовах. Це і можливість фермерів об'єднуватися у потужні кооперативи, які є в усіх розвинутих країнах, відповідні законодавчі, нормативні можливості реалізації своєї продукції через оптово-роздрібну торгівлю», — вважає Кінах.
За його словами, у європейських країнах саме фермерство є важливою складовою експортної політики держави.
«У розвинутих країнах того ж ЄС фермерство є складовою експортної політики, формує експортний потенціал конкретної держави. Виходячи з цього, питання має найпринциповіше значення і повинно бути складовою статтею розвитку не тільки економіки в цілому, але й АПК, формування прозорого ринку землі та на цій основі зміцнення середнього класу, конкурентоспроможності й економіки в цілому», — підкреслив експерт.
Кінах зауважив, що зараз в Україні дуже мало державників, які переймаються станом аграрної політики та розуміють її колосальне значення для розвитку економіки та країни в цілому.
«На жаль, вимушений констатувати, що в цілому з точки зору розвитку підприємництва в умовах карантинів і локдаунів державна політика в Україні вимагає серйозного удосконалення. Особливо в питаннях доступу до ресурсів, податкових стимулів, інвестування і того, що стосується підтримки на політичному рівні, виходячи зі стратегічного значення питання розвитку фермерства», — підсумував він.
AgroPortal.ua за матеріалами УНН