Таку думку висловив заступник генерального директора з розвитку KMZ Industries Борис Рибачук.
Екологічність рішень
«Зростають і будуть зростати вимоги та стандарти щодо норм викидів у атмосферу. Також все більше будуватимуть елеваторів у безпосередній близькості до міст і населених пунктів, зростає і відповідальність роботодавців перед працівниками елеваторів. Ці умови сприятимуть пошуку більш екологічних рішень в елеваторній галузі», — впевнений Борис Рибачук.
За його словами, основними джерелами забруднення на елеваторах є приймальне, очисне та транспортне обладнання, а також сушарки.
«До речі, зі своїми партнерами — компанією «Нібулон» — ми робили заміри щодо викидів по нашій сушарці: при сушінні кукурудзи 75 т/год за добу вона виділяє 8,5 тонн пилу. Зараз більшість наших клієнтів купують сушарки лише з аспірацією, тому що там лише 183 кг із 8,5 тонн пилу виділяється в атмосферу, а решта — виводиться в окремі сміттєві контейнери», — розповідає Борис Рибачук.
Він повідомив, що компанія KMZ Industries уже має рішення, яке насамперед цікаве для харчової промисловості, але і на лінійних елеваторах у наступні 5 років аспірація буде використовуватися в транспортному та очисному обладнанні.
Автоматизація
«Сьогодні в багатьох є проблема з кваліфікованим персоналом, а також власники хочуть контролювати всі процеси, які відбуваються на елеваторі.
Флагмани ринку, такі як «Кернел», «Укрлендфармінг», вже мають сучасні елеватори, де використовується багато функцій з автоматизованого управління, наприклад, пересування транспорту, автоматичні ваги та пробовідбірники. Усі ці технології й надалі набуватимуть популярності», — переконаний Борис Рибачук.
За його словами, компанія KMZ Industries тестує системи для силосів, які вимірюють температуру і вологу не лише в силосі, але й зовні, що забезпечує повний контроль та вмикання в автоматичному режимі вентиляторів і проведення сушіння з найменшими витратами електроенергії.
«Пропонуємо систему, яка автоматично без втручання оператора не просто ідентифікує, як змінюється вологість зерна на вході, а водночас змінює програму сушіння, для того щоб витрачати менше палива. У наступні 5 років ми дійдемо до того, що в промисловості будуть вигравати не ті виробники, які продаватимуть найкраще залізо, а ті, які вміють поєднати все в правильну програму, розробити дружній та зручний інтерфейс», — розповідає Борис Рибачук.
Сервіс обладнання
У компанії KMZ Industries відмічають, що ринок дозрів до того, що всі неопераційні процеси на елеваторі з його обслуговування будуть віддаватися на аутсорсинг, для того щоб тримати менше персоналу та розподіляти ризики.
Людмила Лебідь. AgroPortal.ua