Їжа — найкраща зброя

15 листопада 2021, 10:10 957

Україна не повністю реалізувала свій потенціал у сільськогосподарському секторі. Якщо говорити про вартість продукції, яку ми виробляємо, то ми можемо її мінімум потроїти.

Таку думку висловив президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко.

За його словами, це можливо за рахунок поглиблення переробки сировини. Україна нарощує виробництво зернових і олійних культур. Але головну частину цього врожаю експортує. 

«Водночас із цього багатства можна виробляти сотні видів різноманітної продукції. Насамперед — продовольчі, фармацевтичні, косметичні товари і, звичайно, теплову і електричну енергію. Для того, щоб це реалізувати, Україні потрібно від $75-80 млрд. Це небагато, оскільки на світовому рівні в сільське господарство інвестується останні п'ять років $158 млрд щороку.

Якщо брати таку країну, як наша, яка має величезний потенціал, то зазначені інвестиції протягом наступних 10 років могли б потроїти валове виробництво продукції. Дуже важливо те, що Україна зможе спожити лише приблизно 20%, з них 5% ще й буде в резерві. Решта — це наш стратегічний експорт. Жодна країна в світі не має таких можливостей, як ми. Ми зможемо рятувати не менш як пів мільярда людей на планеті від голоду», — підрахував Козаченко.

Він підкреслив, що величезна кількість родючої землі на планеті щороку виводиться з експлуатації, а це значить, що 1,6 млн га стають непридатні для обробки. Причина цьому — глобальне потепління. Що буде в найближчі 20–30 років — велике питання.

«Але незалежно від того, що буде на глобальному рівні, ми знаємо, що в Україні за рахунок наших можливостей все буде гаразд. І ми будемо використовувати експорт продовольства як дуже потужний інструмент впливу на глобальну політику. Я часто виступаю на міжнародних нарадах і кажу, що їжа — найкраща зброя», — додав експерт.

У той же час він підкреслив, що сред усіх країн, які імпортують українське продовольство, Китай стає для нас одним із найбільш зацікавлених партнерів. 

«Сьогодні ми експортуємо до Китаю в основному зернові культури. Це кукурудза, ячмінь, соя без ГМО, багато почали експортувати олії, продукції тваринницького походження. На жаль, її недостатньо, хоча попит на неї дуже зростає… Нам необхідно примножувати наші можливості на взаємовигідній основі. Китай не може нарощувати аграрне виробництво, яке б забезпечило його потреби найближчими роками. Там буде зростати дефіцит. І Україна може рятувати цю країну від проблем, пов'язаних із дефіцитом продовольства. Нам потрібні для цього лише кошти», — додав Козаченко.


AgroPortal.ua за матеріалами Sinologist.com.ua