Довіра визначатиме технологічний прогрес

29 жовтня 2018, 08:03 2186

У світі з кожним роком з’являється все більше професій, для яких не потрібні людський розум та праця, адже їх замінює штучний інтелект.

Таку думку в ході конференції Grow the future, організованої компанією ALFA Smart Agro, висловив доктор економічних наук, стратег, футуролог Андрій Длігач.

«Мене часто запитують: яким буде майбутнє? Проте давайте проаналізуємо сьогодення: робот-пилосос вже 21 рік працює в американських будинках; 80% резюме відбирається роботами, а не HR-спеціалістами; штучний інтелект в юриспруденції виграє 98% справ, в той час як жива людина — 75%; роботи дають діагностику хвороби Паркінсона за 2 роки до виникнення симптомів. А це означає одне — ми вже живемо в майбутньому, просто цього не усвідомлюємо», — констатує Длігач.

Весь світ стає цифровим, і з кожним днем все важче зробити прогноз розвитку певних подій, явищ, адже немає лінійних процесів. Але футуролог зазначає, що не варто покладатися лише на цифри — варто розуміти, що за ними стоїть.

«За всіма цифрами стоять просто рішення, які приймають ті чи інші люди, — переконаний Андрій Длігач. — Наприклад, завжди після падіння автомобільного ринку (воно відбувається щороку у вересні) наступає період, коли все дуже погано, ну просто гігантська девальвація, але варто пам’ятати, що не масова покупка «євроблях» призвела до такого економічного спаду».

Зрозуміло, що велика частина роботи вже виконується за допомогою штучного інтелекту, але що робити людям? Андрій Длігач зазначає, що насамперед потрібно працювати над своїми моделями мислення, вміти вирішувати нестандартні задачі, приймати рішення, креативити, навчитися спостерігати та аналізувати соціум, а не технологію, адже виграє той, хто зуміє роздивитися і розібратися в цьому.

«Найголовніше — ми маємо зрозуміти зміну цінностей в розрізі сьогодення і майбутнього. Цінності уже не будуть пов’язані з контролем (ніхто не буде стояти над головою і слідкувати, щоб хтось не злив бензин з баку чи не вкрав зерно зі складу) та збереженням кадрів (обіцяти працівникам, що через 5-10 років куплять їм будинок/квартиру). Компанії мають навчитися давати свободу працівникам, партнерам та довіряти, адже весь світ, в якому є красиві та сучасні технології, побудований на довірі, й саме довіра визначає ландшафт майбутнього технологічного прогресу», — говорить Андрій Длігач.


Іванна Панасюк, AgroPortal.ua