До 2000 року розвивалося залізо, зараз — технології

26 вересня 2018, 08:54 2619

Основні проблеми, з якими стикаються виробники техніки: усі комбайни не повністю використовують свої технічні можливості та 55% поломок в техніці відбуваються через людський фактор.

Основним викликом 21 століття є виготовлення більшої кількості якісних продуктів, маючи ті ж самі ресурси, а в деяких випадках їх взагалі зменшувати. Саме така тенденція призводить до активного розвитку точного землеробства. Можна виділити наступні фактори, що сприяють створенню та розвитку точного землеробства:

-         зміна кліматичних умов, що уже зараз коригує діяльність агровиробників;

-         до 2000 року розвивалося залізо, зараз розвиваються технології;

-         обмеженість у людських ресурсах. Дуже важко знайти висококваліфікованих працівників, які можуть зразу працювати без додаткового навчання;

-         ми не використовуємо весь потенціал ресурсів, які маємо.

Інновації складаються з трьох компонентів: техніка, технології та сервіс. Саме одна із систем John Deere — FarmSight — включає комплекс високотехнологічних продуктів і послуг, які направлені на економію часу за рахунок підвищення ефективності техніки та зменшення простою. Ще однією перевагою системи є економія коштів фермера за рахунок оптимізації та контролю роботи техніки та економія власних зусиль за рахунок ще більшої автоматизації процесу. Наприклад, за рахунок систем RTK точність руху трактора чи комбайна досягається до 2 см. John Deere пропонує рішення, яке допомагає трактору розвернутися автоматично.

Для швидкого збору та оптимізації даних є система телематики, яка дозволяє повністю моніторити техніку, віддалено її діагностувати та підключатися до монітору в кабіні і з будь-якого місця світу спостерігати за роботою. Завдяки телематиці можна спрогнозувати будь-яку поломку, а також синхронізувати роботу техніки, яка працює на одному полі. 

В компанії «Агросем» виділяють умови впровадження систем точного землеробства: зрозуміти, на якому етапі знаходиться підприємство, зробити спеціальний аудит техніки та ресурсів, які залучені в роботу.

Хавьєр Понянте, заступник директора з комерційних питань ТОВ «Агросем»