logo

Думка експерта

Падіння світових цін на зерно не критичне для України Джерело фото: ПроАгро

Падіння світових цін на зерно не критичне для України

Думка експерта Микола Верницький 22 вересня 2016. 07:21 1954

Якщо порівняти експортні ціни за кілька останніх років, то зараз ціни на пшеницю на кілька доларів вище, ніж у минулому році. Зокрема, на $10-15 нижче — на кукурудзу й ячмінь.

Але у нас є можливість збільшити експорт, тобто компенсувати падіння світових цін за рахунок обсягів, вважає директор інформаційно-аналітичної компанії «ПроАгро» Микола Верницький.

«Якщо говорити про товаровиробників, які отримують за свою роботу гроші в гривні, то ціни на пшеницю на 200-300 грн вище за рахунок девальвації. Можливо, валютна виручка і не збільшиться, але різкого падіння не буде точно. А ось на внутрішньому ринку потрібно дивитися, як буде розвиватися цінова динаміка в гривні, тому що рентабельність на даний момент залишається позитивною, — каже Микола Верницький. — Наприклад, по зерновим близько 10-30%, по пшениці — 10-12%, але по кукурудзі цей показник порядком вище. Причиною стала девальвація, яка стимулювала зростання внутрішніх цін. Але також є така культура, як соняшник, яка має традиційно високу рентабельність».

Також він зазначив, що кількість врожаю в цьому році, не суттєво, але буде вище, зараз прогнозують 36 млн т. А за якістю поки не ясно. Ймовірно, що буде висока частка фуражної пшениці і менше продовольчої, але на прибутках це не позначиться.

«Якщо говорити про те, коли краще продавати зерно, то, звичайно, зараз сезон мінімальної ціни. Наступний контракт на Чикаго в грудні, тоді дельта буде $15-20, ясніше буде пізніше», — додав директор інформаційно-аналітичної компанії «ПроАгро».


AgroPortal.ua за матеріалами Перший Діловий Телеканал


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги