logo

Думка експерта

Погодні катаклізми коштують українським аграріям мільярди Джерело фото: World Bank Group

Погодні катаклізми коштують українським аграріям мільярди

Думка експерта Лія Сорока 31 жовтня 2017. 08:02 2214

Агрострахування в Україні нині переважно здійснюється в сфері рослинництва. Зазвичай сільгоспвиробники страхуються від погодних ризиків.

Йдеться про посуху, ураган, зливи, повені, приморозки, град тощо. І це зумовлено тим, що саме такі природні негаразди здебільшого призводять до загибелі посівів.

За інформацією керівника Програми IFC «Розвиток фінансування аграрного сектору в Європі та Центральній Азії» Лії Сороки, на негативну дію погодних ризиків припадає 58%. Для порівняння — на загибель рослин через хвороби припадає 17%, через засилля бур«янів — 14%, через шкідників — 10%.

Керівник Програми IFC також зазначила, що українські сільгоспвиробники доволі часто стикаються з масштабними погодними катаклізмами. Вони можуть мати як загальнонаціональний характер, так і обмежуватися окремими регіонами. Так, узимку 2002/2003 року через низькі температури та крижану кірку в Україні було втрачено 70% посівів озимих культур. Влітку 2007 року аграрії півдня та сходу країни пережили сильну посуху. Вона завдала збитків на 0,5 млрд грн. Влітку 2008 року їхні колеги на заході України змушені були боротися з наслідками потужної повені. Це їм вартувало 1 млрд грн. 2012 та 2015 років сільгоспвиробники стикнулися з непритаманним раніше для України явищем — осінньою посухою. Через неї в окремих регіонах навіть довелося переносити терміни посіву озимини. Збитки тоді сягнули 200 млн грн.

«В сільському господарстві є хороші часи, — зазначила Лія Сорока. — Ми розуміємо, що це таке — це виражається у високих урожаях. Але інколи відбуваються й погодні ускладнення, котрі зменшують їх. Я сама як фермер стикалася з такими речами. І агрострахування може забезпечити умови стабільної роботи аграрного бізнесу не лише в гарні, але й у складні часи».

Для прикладу Лія Сорока зауважила, що під час посухи 2007 року 50-60% збитків могли покрити страхові виплати. «Це було б великою допомогою для українського сільського господарства».


AgroPortal.ua за матеріалами Національного прес-клубу «Українська перспектива»


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги