logo

Думка експерта

Посівні тренди-2017: на що зроблять ставку аграрії

Посівні тренди-2017: на що зроблять ставку аграрії

Думка експерта Андрій Купченко 05 квітня 2017. 07:33 2742

Незважаючи на початок активної фази весняної посівної кампанії, ситуація зі структурою посівів зернових культур залишається неоднозначною.

Про це розповів аналітик зернового ринку Андрій Купченко.

За його словами, з одного боку, на поточний момент склалися досить сприятливі умови для сівби ранніх зернових. Але, з іншого боку, частка ярої пшениці традиційно дуже низька (менше 5%) в загальній структурі посівів культури, а в сегменті ячменю стримуючими факторами є низька ціна і врожайність у порівнянні з тією ж пшеницею. При цьому хороші перспективи нарощування площ можуть бути в сегменті гороху, але також ключовими є фактор низької врожайності і ризик зниження цін при надвиробництві, що спостерігалося на початку поточного сезону.

«У сегменті ярих культур основним очікуванням можна назвати приріст площ під кукурудзою. Але, швидше за все, цей приріст буде несуттєвим, оскільки над ціновими трендами тяжіє світова кон'юнктура. Крім того, очікується приріст площ під деякими нішевими культурами», — говорить аналітик.

В цілому, зазначає Андрій Купченко, згідно з першим попередніми оцінками, ярі зернові культури в поточному сезоні можуть бути посіяні на площі 7,30 млн га, що на 2% більше, ніж під урожай поточного сезону, і на 5% перевищує площі під зерновими культурами озимого клину (6,96 млн га під урожай 2017 р.).

«Серед основних трендів потрібно зазначити очікуваний приріст площ під кукурудзою — на 2% відносно показника поточного сезону, гороху — на 5%, гречки — на 11% та інших нішевих зернових культур — на 13%», — додав аналітик.


AgroPortal.ua за матеріалами «АПК-Інформ»


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги