logo

Думка експерта

ТОП-5 сучасних навичок успішного бізнесмена

ТОП-5 сучасних навичок успішного бізнесмена

Думка експерта Василь Хмельницький 10 травня 2021. 07:35 774

Щоб побудувати ефективний бізнес, необхідно мати аналітичне мислення, постійно навчатися, не бояться ризикувати і не списувати все на обставини.

П'ятьма навичками успішного бізнесмена в ході «Саміту стійкого бізнесу» поділився український підприємець, засновник холдингової компанії UFuture і фонду K.Fund Василь Хмельницький.

Ще два роки тому я на перше місце ставив такий навик як наполегливість, і вважав, що залучені люди мають більше шансів досягти успіху в сучасному світі. Зараз я на перше місце ставлю аналітичне мислення. Уявляєте, скільки зараз у світі неправдивої інформації? Щоб стати успішним, ви самі повинні аналізувати, яку дорогу вибрати.

На другому місці — позитивне мислення. В інформаційному світі багато новин з негативним посилом — корупція, рейдерство тощо. Але сприймаючи негатив, люди породжують ще більший негатив і бояться починати щось робити.

Насправді 90% негативних прогнозів не збуваються

На третьому місці — не боятися ризикувати. Так, бізнес — це ризик. Безперечно. Та й життя — це ризик. Але потрібно починати щось робити. Я знаю бізнес, який в Україні на 3D-принтері друкує інноваційні будинки і продає їх в Америку. За цим стоять сильні люди, які не бояться труднощів, впроваджують свої знання в життя і домагаються успіху. Це мене драйвить.

N.B. Vis-a-vis з Василем Таращуком. Сільське господарство — велика перспектива, головне — нею скористатися

Четверте — вчитися і переучуватися. Це складний навик, тому що ми, українці, як правило, вчитися не любимо. Я часто зустрічаюся з молодими хлопцями, які говорять «не треба нас вчити, дайте просто грошей». Грошей зараз багато, трильйони доларів лежать, і люди не знають, куди їх проінвестувати. Навчіться їх отримати.

Я виділяю на навчання 15% часу. Читаю книги, ходжу на семінари — не можна зупинятися.

Останнє — це залученість і наполегливість, яка раніше для мене була на першому місці. Звичайно, потрібно бути залученим у свою справу. В Україні 60% людей не любить свою роботу, в світі — 50%. Це катастрофа. Тобто ні, вони хочуть працювати, вони просто хочуть знайти роботу до душі.

На мій погляд, будь-яка робота може стати до душі, якщо ти не зупинишся перед першими труднощами і навчишся робити її добре.

Тобі буде завжди подобатися та робота, де ти домігся успіху

Насправді є два фактори, які можуть зробити людину успішною. Перше — це обставини. Зрозуміло, якщо ви народилися в африканському племені, в якому 20 дітей в сім'ї, де немає ні освіти, ні медицини — успіху домогтися складно. Але ви народилися в Україні, ви прямо зараз можете зайти на сайт Стенфорда і отримати звідти знання — у вас круті обставини!

Другий фактор — вибір. Можна або весь час скаржитися на обставини, або долати складнощі, вчитися, застосовувати ці знання і досягати успіху. Все залежить від вибору.


Наталія Рекуненко, AgroPortal.ua


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги