logo

Думка експерта

Страхування від АЧС: Україна та Польща на одному рівні Джерело фото: goodvalley.com

Страхування від АЧС: Україна та Польща на одному рівні

Думка експерта Ірина Чарковська 11 листопада 2020. 09:55 715

Африканська чума свиней (АЧС) — чи не найбільший ризик для компаній, котрі займаються вирощуванням свиней. При цьому на страховому ринку сьогодні немає продукту, який допомагає компаніям покривати свої ризики. 

Таку думку висловила фінансовий директор «Ґудвеллі Україна» Ірина Чарковська.

Вона зазначила, що останнім часом страхування від АЧС пропонує профільна асоціація, але підрахунки показали, що вона неефективна для великих компаній.

«Тому на сьогодні найнадійнішим захистом від АЧС для нас є жорсткі правила біобезпеки всередині компанії», — констатує Ірина Чарковська.

За її словами, аналізуючи ситуацію в сусідній Польщі, де знаходиться сестринська компанія «Ґудвеллі Україна», можна зробити висновок, що вона на тому ж рівні, що й Україна, за можливостями страхування від АЧС.

«Дуже мало страхових компаній готові взяти на себе такі високі ризики, а якщо й готові, то витрати лягають на плечі самих компаній у вигляді значних страхових платежів.

Проте, беручи до уваги розвиток страхування в Україні та й у світі в цілому, сподіваємося на новий продукт на ринку, котрий допоможе нам почуватися комфортно як щодо страхового покриття, так і щодо вартості продукту», — підсумовує експерт.


AgroPortal.ua за матеріалами AgroTimes


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги