logo

Думка експерта

Ситуація в молочній галузі України катастрофічна Джерело фото: УАК

Ситуація в молочній галузі України катастрофічна

Думка експерта Павло Коваль 08 лютого 2021. 10:10 1079

Молочна та молокопереробна галузі України знаходяться у катастрофічному стані.

Про це заявив генеральний директор Української аграрної конфедерації Павло Коваль.

«Ми розуміємо, що відбувається на ринку молока і молочної продукції. У нас за результатами 2020 р. є окремі продукти молочної галузі, де в рази зріс імпорт і в рази знижується експорт», — підкреслює експерт.

Павло Коваль зазначив, що зараз багато говориться про робочі місця, про продукти з доданою вартістю. Так це вони тут —  на переробних підприємствах.

«Звичайно, ми можемо піти найлегшим шляхом — імпортувати. Але як ми будемо забезпечувати продовольчу безпеку, надходження продукції, надходження податків до бюджетів різних рівнів, надходження валюти при експорті», — додає він.

Вирішувати це питання необхідно комплексно. І останні розмови про заборону імпорту окремих видів продукції вирішать лише точкові проблеми.

«Нам необхідно відновлювати поголів'я дійного стада», — вважає Павло Коваль.

Він додав, що в Україні не вистачає сировини для переробки. Крім того, вона дуже дорога і не може конкурувати з сировиною у Європі.

«У нас відсутня аграрна політика і не тільки стосовно молочного скотарства», — зазначив експерт і додав, що протекціоністську політику також слід буде вводити.

При цьому обмежувальні заходи, на думку Павла Коваля, повинні бути «дзеркальними».


AgroPortal.ua за матеріалами «Перший Діловий Телеканал»


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги