logo

Думка експерта

Після заборони експорту олії слід очікувати того ж щодо зерна та інших продуктів Источник фото: пресс-служба УАК

Після заборони експорту олії слід очікувати того ж щодо зерна та інших продуктів

Думка експерта Леонід Козаченко 19 квітня 2021. 10:00 773

Запровадження експортних квот на соняшникову олію означає повернення до корупційних схем.

Таку думку висловив президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко.

Він нагадав, що уряд планує запровадити експортні квоти на соняшникову олію вітчизняного виробництва. Цей крок пояснюється необхідністю стримання зростання цін на внутрішньому ринку та здешевлення цього продукту для громадян.

«Подібні кроки робилися у минулому, однак вони наносили величезні втрати вітчизняним виробникам як кінцевого продукту, так і сировини, з якої його виготовляють, дестабілізуючи ситуацію на ринку продовольства.

Також застосування даного інструменту сприяло розгортанню корупційних схем, пов'язаних із наданням квот окремим суб'єктам господарювання, які мали виняткове право продавати свою продукцію за кордон у межах встановлених обсягів», — додає Козаченко.

Він підкреслив, що у такому випадку лише окремі підприємства отримували вигоду, а чиновники, причетні до ухвалення рішень, — хабарі.

«Якщо ми повернемося до цих «традицій», то нестимемо втрати не тільки в олієжировій галузі, а в цілому в економіці країни. Адже сільське господарство сьогодні є одним із головних драйверів стабілізації та розвитку економіки», — зазначає експерт.

Він уточнює, що УАК категорично проти введення та застосування окреслених вище інструментів.

«Після заборони експорту олії варто очікувати подальших заборон на експорт зерна та інших продуктів, що однозначно спричинить непомірні втрати як для АПК, так й економіки взагалі. У підсумку втратить не тільки фермер, а й кінцевий споживач», — вважає Леонід Козаченко.


AgroPortal.ua за матеріалами УАК


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги