IT-сервіси допоможуть контролювати якість зерна

12 серпня 2016, 07:00 2380

Український зерновий бізнес все більшу увагу надає новітнім інформаційним технологіям та їх ролі в підвищенні конкурентоспроможності на глобальному ринку.

Таку думку висловив генеральний директор компанії «УкрАгроКонсалт» Сергій Феофілов.

На його погляд, новий підхід до інтерпретації ринкових даних зумовить розширення застосування контрактного землеробства/виробництва для контролю якості на всіх етапах виробництва і просування товару на ринки.

«Суть інформаційної проблеми для українського ринку не нова. Загальновідомо, що зараз недостатня увага приділяється інспекціям якості зерна безпосередньо на полях, а визначення фітосанітарного стану зерна фактично відбувається вже на борту судна. В результаті виходять партії зерна з усередненою якістю і відповідно з усередненою ціною, яка могла б бути і вище», — зазначає експерт.

Реальним способом боротьби з цим гострим протиріччям Сергій Феофілов називає проведення інспекції полів і надання результатів інспекцій заздалегідь через різноманітні сервіси. Це дозволить зменшити обсяги закупівель з несприятливих місць і формувати партії зерна з якістю за фітосанітарними показниками під конкретного покупця.

«Безумовно, ще більш дієвим інструментом підвищення якості та усунення претензій по грибковим та іншим захворюванням є вирощування зерна із застосуванням відповідних технологій. Такі технології зараз відомі і доступні, однак вимагають від фермерів додаткових прямих витрат», — констатує він.

Один з можливих напрямків вирішення цієї проблеми — створення спеціальної карти полів України з детальною характеристикою фітосанітарного стану на підставі інспекцій полів відповідними фахівцями. Таку карту трейдери і експортери можуть використовувати для формування партій зерна відповідно до вимог конкретного замовника/покупця. Більш того, інформація інспекторів може служити підставою для корекції цін на зерно, що поставляється з елеваторів даного регіону. «Ймовірно, що коливання цін буде навіть більш дієвим способом підвищення відповідальності фермерів за дотримання аграрних технологій, якість зерна та його фітосанітарний стан», — додав Сергій Феофілов.

За його словами, співтовариство трейдерів готове навіть розробити і реалізувати механізм фінансування інспекції всіх 20-25 млн га, на яких вирощуються зернові культури. Причому розмір фінансування, за попередніми даними, нічого очікувати захмарним. При цьому сам проект по інспекції полів може бути здійснений лише за його тісної координації з відповідними державними органами, що відповідають за фітосанітарний стан зерна як для внутрішнього, так і для зовнішнього ринків, додав він.


AgroPortal.ua за матеріалами «УкрАгроКонсалт»