logo

Думка експерта

Детінізація агробізнесу — надзвичайно важливе питання

Детінізація агробізнесу — надзвичайно важливе питання

Думка експерта Сергій Кравчук 12 лютого 2021. 07:47 990

На ринку повинні бути присутні як фермери, так і агрохолдинги, і між ними обов'язково має бути якась точка спротиву, конкуренція. Не було б конкуренції, не росла б і вартість оренди землі.

Таку думку висловив Anthology співвласник і гендиректор холдингу «Галс Агро» Сергій Кравчук.

«Агровиробникам з обох сторін це, може бути, і не подобається, зате прості люди отримують гідну плату за землю. Не з'являються монополісти в регіоні, у пайовика є можливість вибирати. Він може піти до фермера чи до агрохолдингу. Обидві сторони борються за цього пайовика. Є конкуренція — є розвиток», — зазначає Сергій Кравчук.

За його словами, у фермера часто більше можливостей заплатити пайовику ціну вище за рахунок несплати податків, необлікованої продукції, продажу товару за готівку тощо. При цьому держава повинна забезпечувати рівні, прозорі умови для всіх. Як фермери, так і агрохолдинги мають працювати в єдиному правовому полі.

«Детінізація агробізнесу — надзвичайно важливе питання. Я не знаю, скільки мине ще часу, щоб на рівні ОТГ зрозуміли, які суми з одного гектара землі потрапляють в казну від білих і пухнастих агрохолдингів, які всі процеси ведуть офіційно, і скільки заходить від фермерів. Ми ж не раз збирали цю статистику і можемо за запитом її надати. Я вірю, що на місцях знайдуться люди, яким небайдуже майбутнє регіонів у довгостроковій перспективі», — зазначає Сергій Кравчук.

Він також зазначив, що легалізація ринку сільськогосподарської землі принесе зміни. Можуть змінитися позиції агрохолдингів: їм потрібно буде перейти в позицію концентратора землі. Сергій Кравчук не виключає, що на торгівлі землею можна буде більше грошей заробити, ніж на рослинництві.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги