logo

Спецпроекти

Визначені найефективніші ґрунтообробні агрегати. Дослідження

Визначені найефективніші ґрунтообробні агрегати. Дослідження

Спецпроекти 25 жовтня 2021. 07:01 1601

Компанія Lozova Machinery підбиває підсумки першого етапу дослідження ефективності ґрунтообробних агрегатів, який полягав у порівнянні роботи чотирьох різних машин у першій стерньовій обробці ґрунту на стерні ярого ячменю.

Дослідження проводилися на полях Миколаївського національного аграрного університету за підтримки Українського науково-дослідного інституту прогнозування та випробування техніки й технологій імені Леоніда Погорілого.

У польових випробуваннях взяли участь агрегати, які призначені для поверхневої, дрібної обробки ґрунту з одночасним її подрібнення, підрізання кореневої системи бур'янів і пожнивних залишків, їх часткового загортання і мульчування поверхні поля:

  • рублячий ротаційний подрібнювач DUCAT RST-6 з робочим органом ніж-ротор;
  • борона вертикальної обробки Verti-till DUCAT UVT-6 з турбо-диском;
  • коротка дискова борона-лущильник DUCAT-2,5 з варіодиском;
  • важка зубова борона LIRA XL-21 (штригеля).

Висота стерні ярого ячменю склала 16,6 см. Оцінювалася якість роботи за наступними критеріями: накопичення вологи, вміст агрономічно-цінних агрегатів, схожість насіння падалиці та бур'янів, інтенсивність розкладання рослинних залишків, схильність до ущільнення дна обробки.

Дослідження показали, що кожен агрегат Lozova Machinery має свої сильні сторони.

Дискова борона DUCAT: найкраще збереження вологи

Під час випробування в динаміці виміряли вологоємність ґрунту в шарах нижче глибини обробки. Структура ґрунту була абсолютно правильною. Потім підрахували зміст агрономічно-цінних агрегатів.

DUCAT-2,5 отримав найвищий показник, у порівнянні з іншими знаряддями, — 78,7%.

Однією з основних якісних ознак ґрунтів є саме розмір агрегатів. Ґрунтова маса складається з грудочок різних форм і розмірів. У агрономічному сенсі ґрунт вважається структурним, якщо грудкувато-зернисті агрегати розміром від 10 до 0,25 мм складають понад 55%. Такі агрегати називаються агрономічно-цінними. Вони володіють водоміцністю, протистоять розмиваючим діям води, забезпечують оптимальний водно-повітряний режим ґрунтів.

DUCAT UVT: найменше ущільнення

Ще одне питання, на яке шукали відповідь під час випробування, — який тип робочих органів створить менше ущільнення? За цим критерієм беззаперечним переможцем стала борона вертикальної обробки DUCAT UVT-6 з майже плоским рифленим диском, встановленим з кутом атаки 5 °.

DUCAT RST: найкраще подрібнення

Управління рослинними залишками — одна з головних задач першої стерньової обробки. Для оцінки ґрунтообробних знарядь Lozova Machinery за цим критерієм були виміряні ступінь подрібнення і розщеплення залишків, оцінена провокація сходів падалиці й бур'янів, а також в динаміці відстежили швидкість розкладання залишків. За цим показником переможцем став агрегат DUCAT RST-6 зі своїми трьома рядами ножів.

LIRA XL: найкраще накопичення мульчі

Як підсумок, Lozova Machinery пропонує споживачеві великий вибір знарядь для реалізації поверхневої обробки ґрунту. Кожен тип додатково орієнтований для більш ефективної реалізації деяких напрямків, зокрема:

  • ніж-ротор — розщеплення соломи й провокування схожості насіння падалиці;
  • турбо-диск — розущільнення ґрунтових шарів;
  • варіодиск — формування змісту агрономічно-цінних агрегатів і накопичення вологи;
  • штригеля — максимальна продуктивність із задовільною якістю роботи.

В цілому, найбільш універсальною за обраною номенклатурою критеріїв по стерні ярого ячменю можна вважати рублячий ротаційний подрібнювач DUCAT RST-6.

На цьому порівняльний аналіз не закінчився. Дані агрегати також випробовувалися по соняшнику. Не пропустіть результати другої частини дослідження.


AgroPortal.ua за матеріалами Lozova Machinery


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги