logo

Спецпроекти

Аграрний лайфхак // Ефективна технологія захисту виноградників

Аграрний лайфхак // Ефективна технологія захисту виноградників

Спецпроекти 02 серпня 2021. 07:00 1543

Рясні опади в комплексі з підвищеними температурами повітря, що спостерігалися практично по всій території України упродовж липня, створили сприятливі умови для розвитку та поширення хвороб винограду.

Про це повідомляють фахівці компанії UKRAVIT і рекомендують виноградарям приділити посилену увагу профілактиці та лікуванню хвороб цієї культури.

«Захист виноградників від комплексу хвороб у літній період — важлива складова технології вирощування цієї культури: адже за недостатньо ефективного або несвоєчасного контролю хвороб це може призвести до втрати від 30% до 50% майбутнього врожаю, — зазначає керівник агрономічного департаменту UKRAVIT Олександр Мигловець.

Обробки високоефективними фунгіцидами

За його словами, в умовах літнього агросезону-2021, коли погодні умови сприяють поширенню таких небезпечних хвороб як оїдіум, мілдью, сіра та біла гнилі тощо, потрібно профілактично та за перших ознак прояву хвороб проводити обробки високоефективними фунгіцидами. Перевагу варто віддати комбінованим багатокомпонентним препаратам, оскільки вони володіють як профілактичними, так і лікувальними властивостями і забезпечують тривалий період захисної дії від широкого спектра поширених хвороб.

«Для ефективного контролю мілдью та сірої гнилі у виноградниках рекомендую застосувати комбінований фунгіцид Захист (цимоксаніл, 250 г/кг + металаксил, 100 г/кг). Завдяки поєднанню двох діючих речовин він забезпечує лікувальну та антиспоруляційну дію та пригнічує постінфекційні стадії грибів. Цимоксаніл проникає через листя, перерозподіляється у тканинах і забезпечує лікувальну та антиспоруляційну дію; він зупиняє процес обміну речовин гриба, сповільнює та припиняє життєві процеси, що проходять у клітинах, і знищує патоген, що почав розвиватись, навіть через 1-2 доби після інфікування. Металаксил порушує у патогенів синтез нуклеїнових кислот та інгібує РНК-полімеразу і володіє потужною системною дією з лікувальними та викорінюючими властивостями», — зазначає Олександр Мигловець.

Він додає, що фунгіцид проявляє тривалу захисну дію на виноградниках і забезпечує захист навіть необроблених частин і нового приросту. При цьому попереджує ризик появи у патогенів резистентності.

Проти мілдью та чорної плямистості експерт рекомендує обрати контактно-системний фунгіцид Цілитель (металаксил, 80 г/кг + манкоцеб, 640 г/кг). Металаксил у його складі володіє потужною системною дією з лікувальними та викорінюючими властивостями і порушує у патогенів синтез нуклеїнових кислот та інгібує РНК-полімеразу. Манкоцеб — контактний фунгіцид із захисною дією, який порушує метаболізм ліпідів у збудника і за рахунок мультисайтної активності контролює широкий спектр збудників хвороб.

Фунгіцид швидко проникає всередину рослини і надійно її захищає (в тому числі й необроблені частини) навіть за несприятливих погодних умов, що особливо актуально в мінливих умовах поточного літа.

Новинка: єдиний трикомпонентний фунгіцид для захисту винограду

Крім того, інформує Олександр Мигловець, в новому агросезоні компанія планує виводити на ринок інноваційний фунгіцид Тріафіт (дифеноконазол, 50 г/кг + диметоморф, 40 г/кг + металаксил-м, 40 г/к). Це — єдиний трикомпонентний фунгіцид для захисту винограду та багатьох інших культур від збудників справжніх і несправжніх грибів. Дифеноконазол у його складі — системний фунгіцид із захисними та лікувальними властивостями, що порушує процес диметилювання під час синтезу ергостеролу, внаслідок чого ріст міцелію припиняється, і патоген гине. Диметоморф — діюча речовина локально-системної дії. Це — інгібітор біосинтезу целюлози, що входить до складу клітинних стінок несправжніх грибів. Володіє захисними, лікувальними та антиспоруляційними властивостями, а також тривалим періодом захисної дії та є ефективним проти всіх стадій розвитку патогенів. Диметоморф проявляє відмінні антиспоруляційні властивості: при застосуванні його до споруляції можна повністю призупинити цей процес. Діюча речовина легко переміщується ксилемою, володіє трансламінарними властивостями, завдяки чому захищає нижню частину листка. Металаксил-м — діюча речовина системної дії, що порушує у патогенів синтез нуклеїнових кислот та інгібує РНК-полімеразу. Вона володіє потужною системною дією з лікувальними та викорінюючими властивостями.

Тріафіт володіє одночасно профілактичними, лікувальними та антиспоруляційними властивостями і має найбільш тривалий період захисної дії порівняно з іншими продуктами на ринку. Фунгіцид забезпечує найвищу ефективність у контролі мілдью та оїдіуму на винограді. При цьому завдяки поєднанню діючих речовин із різних хімічних класів, що володіють різними механізмами дії, він запобігає виникненню резистентності у патогенів.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги