Дні агротехнологій УКАБ: передпосівний обробіток ґрунту

07 квітня 2017, 07:00 5450

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» зібрала більш ніж десять виробників техніки для передпосівного обробітку ґрунту на Чернігівщині. Агрегати показали себе у роботі перед кількома сотнями учасників.

Саме керівники середньої ланки мають впливати на рішення про придбання оптимальної техніки, вважають організатори. Тому і захід символічний: кабінетне спілкування відтепер доповнюватиметься польовою практикою.

Якісно зоране з осені поле після кукурудзи для демонстрації можливостей агрегатів надала компанія ІМК.
 
«Минулого сезону, перш ніж купити для себе трактори, ми в одному із господарств зібрали десяток виробників і подивилися на їхні можливості, — розповів операційний директор ІМК Олександр Вержиховський. — У результаті прийняли зважене, аргументоване рішення».
 
Для бізнесу природніше розвиватися знизу доверху, а не навпаки, як трапляється, на жаль, в Україні, підтверджує заступник директора з наукової роботи та випробувальної діяльності УкрНДІПВТ Віктор Погорілий.
 
За його словами, велика кількість людей, що з’їхалися на демопоказ техніки, підтверджують правильність напрямку для організаторів. «Відтепер його треба розвивати далі», — впевнений Віктор Погорілий.
 
Оцінюючи результати роботи техніки, експерт зауважив, що були продемонстровані як традиційні методи передпосівного обробітку, так і нові сучасні тенденції, зокрема, з використанням дискових робочих органів. «Кожен напрямок успішний по-своєму. Класика не поступилася модерну. А у модерна великі перспективи, є куди розвиватися далі», — підсумував заступник директора з наукової роботи та випробувальної діяльності УкрНДІПВТ.
 
Директор департаменту виробництва та розвитку групи компаній Аgricom Group Тарас Корнієнко, оцінивши усі результати проходів техніки як член експертної ради, каже, що без якісного попереднього обробітку ґрунту навіть ідеальна сівалка може не спрацювати так, як потрібно. «Тому так прискіпливо приглядалися саме до цього етапу. Задоволений тим, що побачив. Можна і вибагливий цукровий буряк сіяти, і кукурудзу», — підтвердив практик.
 
Агроном з Полтавщини Віктор Козар обирав, котрий із агрегатів підійде для його чорноземів. Каже, вже зібрав аргументи, за допомогою яких переконуватиме власників господарства щодо конкретної техніки. А ще обов’язково хотів би подивитися такі ж демонстрації і на інших етапах обробітку.

«Так, це був лише початок серії демопоказів техніки, — відповідає генеральний директор УКАБ Тарас Висоцький. — Асоціація збиратиме кращі агрегати і на інших етапах виробництва, щоб охопити весь сезон і таким чином повніше продемонструвати  можливості для вибору аграріїв під різні умови і технології. Попередньо заплановано серію заходів з демонстрації передових технологій, таких як посів соняшнику (20 квітня), внесення засобів захисту рослин (липень), оранка та збирання (вересень-жовтень)». 

Загалом, демонстрації техніки оцінювалися за 4 показниками: дотримання глибини ±1 см, гребенистість не більше 2 см, розмір грудок на поверхні до 80% не більше 1 см, ґрунт в розрізі (канавки на підошві, менші грудочки над посівним ложем). Різні агрегати продемонстрували себе по-різному за відповідними показниками.

Основні технічні характеристики представлених агрегатів дивіться нижче.


Ірина Садова, AgroPortal.ua