Неймовірні села України 2019: Більче-Золоте

17 червня 2019, 00:00 14928

Більче-Золоте, що на Тернопільщині, — одне з найстаріших та найбільших сіл Борщівського району, історія якого починається з далекого 1482 року. На території села розташована найбільша печера Європи — підземний музей трипільської культури «Печера «Вертеба», а також Більче-Золотецький парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва, костел-усипальниця князів Сапєгів (засновників Більче-Золотого), археологічні пам’ятки середнього та пізнього палеоліту.

Кількість населення у 2018 р. — 1700 осіб.

Об’єкти культурної спадщини. На території села знаходяться: підземний музей трипільської культури «Печера «Вертеба», костел-усипальниця князів Сапєгів, мурована церква Святого Архангела Михаїла, дзвіниця на честь 20-річчя Західно-Української Народної Республіки, виставка ляльок-мотанок майстра народної творчості Катерини Бутовської.

Туристична інфраструктура. На території села знаходяться магазини та два кафе.

Участь у конкурсах, програмах та грантах. Проект ЄС-ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» — проведено повну заміну вікон і дверей у місцевій школі; проект «100 книг для сільської бібліотеки» — оновлено книжковий фонд сільської бібліотеки; проект регіонального розвитку «Створення мережі об'єктів інфраструктури підтримки підприємництва у Тернопільській області» — створено Консультативний пункт підтримки підприємництва та бізнесу; програма розвитку сільської медицини — будується медична амбулаторія з новим сучасним обладнанням; проект «Надання соціальних послуг на основі громади» — пройдено І тур, планується покращення соціальних послуг у громаді.

Внесок бізнесу, громадських організацій, активістів у розвиток села. Співфінансування у проведенні капітальних ремонтів загальноосвітньої школи, дитячої музичної школи, дитячого садка «Веселка», встановлення дитячого майданчика в селі, проведення робіт із благоустрою відпочинкової зони біля річки Серет.

Приклади ефективної роботи органу місцевого самоврядування. У всіх закладах соціальної сфери села зроблено капітальні ремонти (перекриття дахів, заміна вікон та дверей на енергозберігаючі, внутрішні ремонти приміщень, оновлення матеріально-технічної бази), ремонт дорожнього покриття сільських вулиць, проведено вуличне освітлення, створення місцевої пожежної команди та комунального господарства, організація вивозу сміття, впорядкування та благоустрій місць загального користування.

Бізнес-план — капітальний ремонт приміщення готелю.

Для підвищення туристичної привабливості селу необхідно розташовувати туристів. Тому за кошти призового фонду та співфінансування з місцевого бюджету громада планує провести капітальний ремонт приміщення готелю, який вкрай необхідний селу та сприятиме покращенню надання послуг у розвитку зеленого туризму. Зокрема, на 100 тис. грн буде придбано товари для водопроводу та каналізації. Загальна вартість проекту складає 300 тис. грн. Період реалізації — 3 місяці.


Проголосувати за бізнес-план села можна тут