Окрім того, створено паливний двір, до складу якого входять піролізний котел та щеподробильна установка, використовуються вітрогенератор, сонячні батареї, геотермальний насос.
Як розповів AgroPortal.ua сільський голова Олександр Христюк, у партнерстві з ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» та польською гміною Корицин Северинівська громада має досягнення в розвитку комунальної інфраструктури, залученні інвестицій, селянській кооперації, збереженні культури, розвитку туризму, децентралізації.
Енергоощадність та використання відновлюваних джерел енергії — це і є головний внесок громади у збереження довкілля. Реалізовується тут і проект з відновлення місцевого парку понад 40 га, спроектованого 200 років тому англійським дизайнером Діонісієм Міклером. У межах проекту «Покращення екологічного та санітарного стану навколишнього середовища» закуплено 260 сміттєвих контейнерів, а станом місцевих ставків та раціональним риборозведенням опікується ГО «Северинівські водойми».
Значна частина жителів Северинівки займається міні-агробізнесом. У громаді діє сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Северин», що складається з трьох відділів: механізований комплекс, свиноферма, тепличний комплекс. Завдяки підтриманому МБФ «Добробут громад» проекту «Розвиток тепличного господарства у селі Северинівка» членами кооперативу було побудовано теплицю для вирощування овочів та зелені, закуплено саджанці ягідних культур та сушарки. Також за підтримки проекту USAID «АгроІнвест» кооператив здобув грант у розмірі 200 тис. грн на закупівлю камери для охолодження і зберігання малини. Ще одним напрямком роботи кооперативу є швейна майстерня.
Підписання Угоди про партнерську співпрацю між Северинівкою та польською гміною Корицин дозволило започаткувати масштабний проект «Український шлях самоврядування». Результатом цього стало об’єднання сіл Чернятин та Северинівка в рамках децентралізації, для громад-партнерів Жмеринського району було оголошено конкурс мікропроектів, два з яких (туристичний та екологічний) виграли спільно Северинівка, Чернятин та Олександрівка.
Северинівcька громада виграла грант і наразі розпочалося створення Центру надання адміністративних та соціальних послуг. Працює санаторій «Северинівка» для лікування хвороб опорно-рухового апарату. Важливим соціальним напрямком є і самозайнятість — не лише агрокооперація, а й розвиток туризму.
Розроблено туристичні маршрути (водні та піші); проведено навчання для представників громад з розвитку туристичних послуг, навчання з безпеки; створено Центр спортивного туризму, відзнято промоційний ролик по туристичних маршрутах:
Важливим для збереження духовної спадщини громади, для розвитку соціально-культурної інфраструктури і промоції зеленого туризму став культурно-освітній проект «Криниця на межі». За підтримки МФ «Відродження» виконано ремонт приміщення для музею та Театру усної історії, влаштовано низку майстер-класів, вистав та фестивалів. Здійснено масштабну експедицію до осель місцевих носіїв фольклору та очевидців історичних подій, завдяки чому зібрано багатющу базу цікавих текстів, фотознімків та експонатів. З 2010 року напередодні Великодня цілий місяць проводяться майстер класи з розписування писанок для всіх охочих.
Завдяки міжнародним та вітчизняним грантовим проектам у Северинівці в 2015-2016 роках відбулася реконструкція системи опалення та водогону в місцевому Будинку культури, у якому, серед інших ініціатив, діятиме також Центр розвитку громади «Серце громади».
Громада звернулася до офісу американського Корпусу миру у Києві з проханням направити в село волонтера, який би допомагав учням вивчати англійську, ознайомив молодь з традиціями своєї країни. Прохання задовольнили, і в 2014 році до Северинівки прибув Райан Шмідт, волонтер Корпусу миру.
Територіальна громада Северинівки долучалася до фестивалю традиційних смаків та до виготовлення каталогу «Традиційні продукти Вінниччини», на сторінки якого потрапили і страви з села: «Карась по-северинівськи» та «Хліб северинівський».
Місце розташування: Вінницька область, Жмеринський район, село Северинівка.
Як доїхати: залізничним транспортом до станції «Матейкове» на лінії «Жмеринка — Могилів-Подільський».
Фінал Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2017». Голосуємо!