Про це йдеться у повідомленні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».
«Порівняно з аналогічним періодом минулого року ситуація особливо не змінилася — на початок грудня 2018 року Україною було закрито 11 квот на безмитний експорт з України до ЄС. Змінилися поставки солоду та пшеничної клейковини — на кінець грудня 2019 року використано 83%, в той час як за аналогічний період 2018 року квоту було використано в повному обсязі. Відчутно збільшилися поставки цукру — на кінець грудня 2019 року Україна повністю використала квоту на цукор, а в 2018 році за аналогічний період лише на 56%», — йдеться у повідомленні.
Також зазначається, що з жовтня 2017 року, терміном на 3 роки почали діяти додаткові квоти на 8 груп товарів: мед, крупи та борошно, оброблені томати, виноградний та яблучний соки, овес пшениця, ячмінь та кукурудза. Станом на кінець грудня 2019 року з додаткових квот закрито 4: мед, оброблені томати, а також пшениця і кукурудза. Порівняно з аналогічним періодом 2018 року ситуація не змінилася.
Крім того в УКАБ уточнили, що за даними щомісячного звіту Моніторингу агропродовольчої торгівлі в ЄС: динаміка до жовтня 2019 року (Monitoring EU Agri-Food Trade: Development until October 2019), Україна є третім найбільшим постачальником агропродовольчої продукції до ЄС, поступаючись лише США та Бразилії, проте випереджаючи Китай і Аргентину.