logo

Україна

Ціна паю на Львівщині на 20% вища, ніж в середньому по країні

Ціна паю на Львівщині на 20% вища, ніж в середньому по країні

Україна 07 жовтня 2021. 12:44 2313

У Львівській області з моменту запровадження обігу сільгоспземель продали 128 земельних часток (паїв), площею 135,5 га, що складає менш як 1% від площі проданих по Україні.

Про це йдеться у повідомленні Департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації.

«Середня вартість 1 гектару паю на Львівщині на 20% вища від середнього показника по Україні та становить 61,6 тис грн», — повідомляють у відомстві.

І додають, що при розрахунку не враховано цивільно-правові угоди, інформація про які надійшла до Держгеокадастру без зазначення вартості.

«Законом встановлене важливе обмеження, а саме, до 1 січня 2030 року ціна продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв), не може бути меншою за їх нормативну грошову оцінку. Середня НГО ріллі області становить 21,5 тис грн. Про те, як ми бачимо, фактична ціна продажу є більшою як в 2,8 рази. Як і прогнозували, пропозиція земельних ділянок після скасування мораторію не буде масовою, адже люди розуміють, що не варто поспішати із продажем земель на етапі формування ринкової ціни на них», — зазначила директор департаменту Тетяна Гетьман.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги