logo

Україна

Органіки просять преференцій при відкритті ринку землі

Органіки просять преференцій при відкритті ринку землі

Україна 17 квітня 2021. 08:00 2778

Найбільше органічних виробників турбує, як за умови відкриття ринку землі захистити хоча б ту кількість земель, які вже знаходяться під органічним виробництвом.

Про це повідомив засновник ФСГ «Золотий Пармен» Микола Мисник під час круглого столу «Підтримка органічного виробництва в Україні: механізм 2021 року та нові перспективні напрямки».

«На даний час маємо питання: чи виживе органічний сектор у наступному році. Адже за умов відкриття ринку землі ніяких запобіжників стосовно утримання земель під органічним сектором немає. При цьому виробникам органічної продукції хочеться мати якісь гарантії», — зазначає Микола Мисник.

За його словами, на Чернігівщині для стимулювання фермерів на перехід із традиційного виробництва на органічне цього року в обласній програмі передбачено відшкодування вартості сертифікаційних робіт.

«Якщо проаналізувати період з 2016 року до сьогодні, то кількість органічних земель у Чернігівській області значно зменшилась, як і органічних виробників. На Поліссі вирощуємо жито, гречку, люпин і маємо великі ризики: виростити продукцію можна, але продати не завжди вдається як органічну», — розповідає Микола Мисник.

Він зазначає, що зазвичай органічне жито виробникам доводиться продавати як традиційне за низькими цінами. Така ситуація зупиняє фермерів від переходу на органічне землеробство.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги