logo

Україна

Мінекономіки до завтра приймає пропозиції по вирішенню проблеми форвардних контрактів

Мінекономіки до завтра приймає пропозиції по вирішенню проблеми форвардних контрактів

Україна 27 жовтня 2020. 12:24 1419

Україна повинна підтверджувати статус надійного гравця на міжнародних ринках сільгосппродукції та виконувати свої торговельні зобов'язання, зокрема, за форвардними контрактами. Однак необхідно створити механізми, які б в адресному порядку допомагали у виконанні домовленостей саме тим сільгоспвиробникам, які постраждали від складних погодних умов і неврожаю. 

Про це йшлося під час зустрічі керівництва Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства з представникам аграрних асоціацій, Торгово-промислової палати України, народними депутатами щодо виконання аграріями зобов?язань за форвардними контрактами та питання документального підтвердження форс-мажорних обставин.

У обговоренні взяло участь близько сотні учасників, представники яких отримали змогу висловити свою думку щодо зазначених питань, йдеться у повідомленні міністерства від 26 жовтня. 

«Ми всі розуміємо і цінуємо той прогрес, який Україна зробила за останні 5-10 років з точки зору збільшення виробництва і обсягів експорту. І ми всі розуміємо, що зобов«язання за форвардними контрактами мають бути виконані. Однак ми маємо врахувати ту ситуацію, в якій опинилися аграрії внаслідок погодних умов. Тому ми закликаємо усіх до пошуку розумного та компромісного рішення в цій ситуації», — зазначив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко.

На зустрічі було домовлено, що для представлення спільних та компромісних рішень асоціації мають надіслати свої пропозиції до міністерства протягом двох днів. Наступна нарада щодо напрацьованих рішень відбудеться 28 жовтня.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги