logo

Україна

Лещенко: Готуємо підзаконні акти до запуску ринку землі з 1 липня

Лещенко: Готуємо підзаконні акти до запуску ринку землі з 1 липня

Україна 14 травня 2021. 15:26 1772

Усі закони із земельного пакета найближчим часом будуть підписані і наберуть чинності.

Про це заявив міністр аграрної політики і продовольства України Роман Лещенко, пише «Укрінформ».

«Що стосується децентралізації (законопроєкт №2194 — ред.). Днями юридичне управління Верховної Ради матиме фінальну редакцію самого документа. Розгляд відповідних постанов буде на наступному тижні, і сама процедура підписання головою ВР і підписання Президентом України планується в максимально стислі терміни. Згідно з нашими амбітними планами, в найближчі тижні, в травні, (закон — ред.) буде підписаний Президентом України», — заявив Лещенко.

Він додав, що законопроєкт №2195 (щодо продажу земельних ділянок або прав на них через електронні аукціони) внесений до порядку денному для розгляду на найближчій сесії. Більше половини правок до цього законопроєкту уже розглянуто, тому цей процес буде фіналізовано найближчим часом.

Міністр висловив сподівання, що законопроєкт №3205 — про фонд гарантування кредитів для фермерів — вдасться ухвалити на початку червня.

«Інституційно готуємося з точки зору підзаконних актів до запуску ринку землі на перше липня 2021 року», — наголосив Лещенко.

На його думку, нині недостатньо провести дерегуляцію в земельній сфері. Разом з децентралізацією необхідно збалансувати питання оподаткування, передати повноваження на місця, аби забезпечити сільські території реальним фінансовим ресурсом, і оподаткування гектара землі дасть можливість не на словах наповнювати місцеві бюджети.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги