logo

Рослинництво

Порядок визначення ділянок, вільних від шкідливих організмів, спрощено Джерело фото: freedesignfile.com

Порядок визначення ділянок, вільних від шкідливих організмів, спрощено

Рослинництво 21 квітня 2021. 13:28 1915

Міністерство економіки, торгівлі та сільського господарства затвердило порядок офіційного встановлення та/або підтримання статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів.

Як говориться у повідомленні міністерства, відповідний наказ зареєстровано в Мін«юсті 19 квітня 2021 року за № 530/36152.

«Метою наказу є дерегуляція відносин у фітосанітарній сфері в частині процедур, які стосуються встановлення, підтримання та поновлення статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від шкідливих організмів», — йдеться у повідомленні.

Відповідно до наказу:

заяву на встановлення ділянки вільної від шкідливих організмів зможе подати будь-яка уповноважена на те особа, а не лише власник земельної ділянки;

скасовано вимогу щодо необхідності додавання до зазначеної вище заяви копії плану земельної ділянки, а також документа, який засвідчує право власності або право користування земельною ділянкою;

інформацію про фітосанітарний стан посівів дозволено вести у довільній формі.

Крім того, наказом запроваджується реєстр місць виробництва або виробничих ділянок, вільних від регульованих шкідливих організмів або шкідливих організмів, у вигляді електронної бази даних, доступ до якого буде вільний і безоплатний.

«Ми усуваємо ряд бюрократичних перешкод у фітосанітарній сфері, а також впроваджуємо реєстр ділянок, вільних від шкідливих організмів. Тому зовсім скоро встановлення зазначених ділянок відбуватиметься в Україні простіше, швидше і в більш прозорий спосіб, ніж це було до цього», — зазначив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Сергій Глущенко.

Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Детальніше з наказом можна ознайомитись за посиланням.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги